BEZPIECZNE FERIE

W środę, 23.01.2019r. klasy siódme wzięły udział w prelekcji „Bezpieczne ferie”. Na nasze zaproszenie przybyła Pani Urszula Tomalak z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Złotoryi. W ramach warsztatów zostały omówione tematy takie jak: bezpieczne ferie, skutki palenia papierosów, picia alkoholu, próbowania narkotyków i dopalaczy. Zabawa z alkogooglami i narkogooglami, umożliwiła symulację barku koncentracji i problemów z motoryką ciała po spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków. Uczniowie mogli zbadać zawartość substancji szkodliwych, pochodzących z papierosów w wydychanym przez nich powietrzu dzięki testowi somokolyserem. Warsztaty wzbudziły bardzo duże zainteresowanie, młodzież chętnie i aktywnie w nich uczestniczyła. Prelekcję zorganizowała Karolina Mikołajczak.

Wizyt w tygodniu2068