SZKOLNE ELIMINACJE DO POWIATOWEGO ETAPU RECYTATORSKIEGO KONKURSU PEGAZIK

24 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do powiatowego etapu konkursu recytatorskiego „Pegazik”. Jak co roku konkurs cieszył się wielkim powodzeniem, gdyż startowało aż 52 uczestników. Młodzi recytatorzy walczyli w dwóch kategoriach: młodsi (klasy 4-6) oraz starsi (klasy 7-8).

Jury w składzie: Danuta Boroch – przewodnicząca jury oraz członkowie: Marta Preyzner, Jadwiga Stępniak i Beata Dąbrowska miało twardy orzech do zgryzienia, po długich obradach ogłoszono wyniki.

Kategoria „młodsi”:

I miejsce: Julia Kowalczyk, kl. 6b
II miejsce: Zofia Tłuczek, kl. 5b
III miejsce: Nela Wyskup, kl. 6c.

Kategoria „starsi”:

I miejsce: Konrad Jóźwiak, kl. 8b
II miejsce: Olimpia Tarnowska, kl. 8a
III miejsce: Igor Widomski, kl. 8b

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Borejko, Karolina Łusiewicz, Oliwia Wąsowicz, Mateusz Stafisz, Paulina Wałek, Aleksandra Wróblewska oraz Aleksandra Wybraniec.

Wygrani oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

W eliminacjach powiatowych będą reprezentować naszą szkołę: Julia Kowalczyk, Zofia Tłuczek, Konrad Jóźwiak, Olimpia Tarnowska oraz Igor Widomski.

Życzymy powodzenia!