Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „MELTING POT”

melting POTDnia 24 kwietnia 2014r. o godzinie 9.00 odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „MELTING POT" organizowany przez Pierwszą Społeczną Szkołę Podstawową w Gdyni. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III szkół podstawowych i odbywa się na trzech poziomach, odpowiadających poszczególnym klasom.

Do konkursu zgłosiło się 46 uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci klas nauczania zintegrowanego nauką języka angielskiego, a także rozwijaniem swoich umiejętności i wiedzy. Konkurs ma również na celu badanie umiejętności ucznia związanych z rozumieniem tekstu czytanego, oraz słuchanego, jak również i sprawdzenie zakresu przyswojonego słownictwa. Ponadto zadaniem konkursu „Melting Pot" jest oswojenie uczniów z formą konkursów i sprawdzianów wiadomości.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat konkursu oraz materiały z przykładowymi zadaniami można uzyskać u Pani Aleksandry Figiel, która jest szkolnym organizatorem konkursu.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie życzymy powodzenia!

Zakres obowiązującego słownictwa:
1. zwierzęta