Przedszkolny Klub Wolontariatu

Warto pomagać!

Przedszkolaki wraz ze starszymi uczniami szkoły zorganizowały w październiku zbiórkę różnych produktów pt. „Pełna miska dla schroniska” dla zwierząt znajdujących się w schronisku w Jaworze. Najczęściej były to karma, kocyki, legowiska i środki higieniczne. Akcja miała na celu promocję pomocy potrzebującym w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.
Obecnie w schronisku znajduje się osiem psów, które czekają na nowych właścicieli.
Dziękujemy za wielkie serce wszystkim którzy przyłączyli się do zbiórki.
                                                                                                                                    Wolontariat przedszkolny

„Zostań Aniołem stróżem dziecka z oddziału onkologicznego”.

Przedszkolny Klub Wolontariatu zachęca do udziału w akcji „Zostań Aniołem stróżem dziecka z oddziału onkologicznego”.

Akcja polega na przyniesieniu kolorowej pocztówki z  motywem kwiatków, zwierząt itp. Pocztówki przynosimy do 12.03. Na kartki zostaną naklejone życzenia dla chorych dzieci. Każde dziecko podpisze swoją kartkę. Wszystkie pocztówki zostaną wysłane do chorych dzieci przebywających w Instytucie Matki i Dziecka  w Warszawie.

Świąteczna miska dla zwierzaka ze schroniska
Zbiórka trwa od 2.12-18.12

Drodzy Rodzice!
Chcemy pomóc bezdomnym pieskom i kotkom ze schroniska. Jeśli ktoś chce podarować żywność to na pewno przyda się ta mokra w puszkach. Zwierzaki będą zadowolone z kocy, kołder, chodniczków, dywaników i oczywiście z psich przysmaczków. Zbieramy również smycze i zabawki dla zwierząt. Wszystkie rzeczy można przekazywać do sali nr 15. Rzeczy zostaną przekazane 19.12 do Schroniska dla bezdomnych zwierząt ul. Ceglana 2 w Legnicy.
Z góry bardzo dziękujemy.

„Podaruj prezent na Święta”

Szanowni Państwo,
Przedszkolny Klub Wolontariatu prowadzi akcję „Podaruj prezent na Święta” małym pacjentom kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości zabawek (gry planszowe i klocki lego), które następnie przekażemy Fundacji na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową. Zabawki muszą być nowe, nieużywane ponieważ na oddział onkologiczny można wnosić tylko takie. Podarujmy tym dzielnym wojownikom odrobinę radości.
Prosimy o przynoszenie zabawek do wychowawców grup. Akcja trwa do końca listopada 2019 r.

"Ile waży Święty Mikołaj"

Szanowni Państwo!
Przedszkolny Klub Wolontariatu zaprasza do włączenia się w charytatywną akcję zbierania monet pod hasłem „Ile waży Święty Mikołaj?”. Zbieramy polskie monety. Akcja trwa od 28.10 do 2.12. Monety prosimy przynosić do wychowawców grup. Wspieramy wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Po zakończeniu akcji poinformujemy o ilości zebranych monet. Z góry serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i okazaną pomoc.

akcji charytatywnej
„Ile waży Święty Mikołaj?”

Drodzy Rodzice!
Bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji.
Zebraliśmy 245 zł i 51 gr. Pieniążki zostały przekazane Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Nasz Mikołaj ważył aż 8 kg i 10 dag J Za udział w akcji dzieci dostaną podziękowanie w formie dyplomów.

"Opatrunek na ratunek"

Szanowni Państwo !
Przedszkolny Klub Wolontariatu przyłączył się do szkolnej akcji "Opatrunek na ratunek". Celem akcji jest zebranie jak największej ilości środków opatrunkowych (plastry, bandaże, opaski uciskowe itp., woda utleniona itp.), które następnie przekażemy fundacji prowadzącej akcje w krajach misyjnych. Przyniesione materiały proszę zostawiać w klasach. Akcja trwa do 30 października.