9 października miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Punktualnie o godzinie 14.00 pojawili się w naszej szkole goście - dawni nauczyciele, uczniowie i pracownicy. Wśród nich byli, m.in. pani Barbara Górzańska - dyrektor szkoły z lat 1965-1979, pan Zbigniew Wróblewski – dyrektor w latach 1979-1995, z żoną Bożeną, a także panie: Stanisława Chaim, Janina Pakulska, Maria Kłos, Maria Radwańska, Ewa Kramek, Agnieszka Dudek-Fedorowicz, Ewa Zator – byłe nauczycielki, Maria Świca-Drozdowska, Ludmiła Gajda, Aleksandra Wróblewska, Waldemar Dmitrowski, Beata Franczak, Jolanta Smolińska, Paweł Jarczak (ze swoimi dziećmi) i Michał Jarczak - absolwenci „Trójki”.
Odwiedzili nas także: pan Aleksander Borys – wiceprezes TMZZ oraz panie z administracji - Eugenia Kusa i pani Małgorzata Rytter. Gości przywitała dyrektor pani Danuta Boroch i pani Wioleta Michalczyk. Niektórym wzruszenie nie pozwalało mówić, gdy spotkali po kilkudziesięciu latach swoje koleżanki i kolegów. Zaczęło się od rozmów przy kawie i słodkościach (przygotowanych przez panie Katarzynę Urbańczyk i Katarzynę Urbanowską), przy stolikach z widokiem na wystawę z okazji 60-lecia. Od niej zaczęto zwiedzanie szkoły. Największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście kroniki szkolne. Każdy chciał siebie w nich znaleźć.
Pani Dorota Jarczak, wraz z uczniami, zaprosiła gości na pokazy chemiczne do nowoczesnej pracowni fizyczno-chemicznej. Zaproszeni goście mogli zobaczyć szereg ciekawych doświadczeń, takich jak pasta dla słonia, wybuch wulkanu, gejzer czy spalanie prochu oraz publikację na temat pracowni. Następnie pokazano, znajdujące się na II piętrze, makiety Złotoryi i zabytków miasta i okolicy, które wykonali uczniowie pod kierunkiem pana Damiana Komady. Wzbudziły one zachwyt dbałością o szczegóły i starannością wykonania.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie biblioteki oraz klas nauczania początkowego. Każdy chciał zobaczyć swoją dawną pracownię, a byli dyrektorzy – swój gabinet. Na koniec obejrzano stołówkę szkolną i wrócono na wystawę. Uczestnicy zwiedzania wyrazili wyrazy uznania za zmiany, jakie zaszły w szkole. Spodobał im się wystrój korytarzy i sal lekcyjnych oraz to, że wiele z jego elementów ma charakter edukacyjny. Wspomnienia nie miały końca, a ich ciąg dalszy nastąpił po popołudniowej gali.