„Dla Ciebie Polsko śpiewamy” – spotkanie pełne pamięci i wdzięczności

W naszej szkole 20 listopada 2025r. odbyło się wyjątkowe spotkanie patriotyczne pt. „Dla Ciebie Polsko śpiewamy”, poświęcone pamięci trudnych i bolesnych wydarzeń w historii naszego kraju, związanych z wojnami i walką o wolność.

Podczas tego wydarzenia uczniowie poprzez śpiew pieśni patriotycznych oddali hołd tym, którzy z poświęceniem bronili Polski – naszej wspólnej ojczyzny, domu, w którym dziś możemy żyć, uczyć się i marzyć. Była to chwila refleksji nad losem przodków, którzy niejednokrotnie płacili najwyższą cenę za wolność, godność i niepodległość narodu.

Patriotyzm nie jest jedynie zapisem w podręczniku historii – to postawa serca, pamięć i wdzięczność, które przekazujemy kolejnym pokoleniom. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych budzi w młodych ludziach poczucie wspólnoty, dumy narodowej oraz głębokiego szacunku dla przeszłości. To właśnie w takich momentach rodzą się wzniosłe uczucia: jedność, odpowiedzialność i świadomość, że wolność nie jest dana raz na zawsze.

Spotkanie „Dla Ciebie Polsko śpiewamy” było piękną lekcją historii i patriotyzmu – lekcją, która porusza serca, uczy wrażliwości i pomaga młodym Polakom zrozumieć, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o tych, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnej Polsce.

Wydarzenie przygotowali:

1.Scenariusz i przygotowanie klasy IVa Marzanna Hajdun- współpraca wychowawcy klasy - Marty Włodarczyk

2. Taniec uczennic - Alicja Szapowal 

3. Dekoracja- Magdalena Hanebach 

4. Nagłośnienie - Janusz Bober

5. Zdjęcia - Kajetan Kukla

6. Montaż filmu, zdjęcia- Marzanna Hajdun