Biblioteka ekologicznie

Biblioteka szkolna zawsze włącza się w propagowanie tematyki ochrony Ziemi, środowiska, wody.

Dzieci z klas 0 m.in. układały puzzle, kolorowały malowankę - gigant związaną z ochroną lasu i jego przyjaciół, układały tangramy.

Młodsze klasy podczas lekcji w bibliotece rozwiązywały zadania zaproponowane przez Zespół Edukacji pah (Polska Akcja Humanitarna) m.in.”Świat i ja” związane z przedstawieniem jaki nasz świat jest obecnie, a co może uczynić go lepszym w przyszłości. Dzieci poznawały takie wartości, jak odpowiedzialność, szacunek, otwartość. Podjęte na zajęciach tematy to m.in. Po co nam woda?, co pływa w oceanie?, jaki wpływ mają śmieci na zwierzęta żyjące w oceanie?, czego brak, gdy przychodzi katastrofa naturalna? , litry wody potrzebne do produkcji 1kg danego produktu itp.

Dzieci bardzo chętnie wykonywały zadania, wykazały się dużą wiedzą i wrażliwością.

Klasa 4a miała za zadanie umieszczenie w chmurkach przy zwierzętach haseł propagujących troskę o środowisko, w którym żyją.

„Każdy dzień niech będzie dniem Ziemi!

Dbajmy o Ziemię na co dzień! ”

To piękne i cenne hasło uczennicy z klasy 4a niech towarzyszy nam stale!

Do dyspozycji nauczycieli w pokoju nauczycielskim udostępniono materiały m.in. woda w kryzysie klimatycznym, woda ,jako globalne wyzwanie, a ty czujesz klimat?, pomoc humanitarna itp.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek związanych z ekologią oraz gazetka „Bądź dalEKOwzroczny”, gdzie zamieszczono  wypowiedzi  polskiej noblistki Olgi Tokarczuk na temat ekologii i ochrony przyrody.