Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 2 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Little Prince embracing his European Friends in the challenged Earth4

 http://box5252.temp.domains/~sixerasm/

erasmus plus logoMAŁY KSIĄŻĘ I GALAKTYCZNI ODKRYWCY W SP3 WALCZĄ ZE STEREOTYPAMI

 

erasmus plus 1

Relacja z uroczystego powitania: https://www.zlotoryjska.pl/aktualnosc-7647-zagraniczni_goscie_powitani_muzycznie_i.html

Nasi goście spędzili w Złotoryi tydzień pełen wrażeń! Oprócz poznania historii i najważniejszych zabytków naszego miasta, mieli też okazję uczestniczyć w warsztatach płukania złota i dekorowania bombek w Vitbisie.

erasmus plus 2 v2

Szczegółowa relacja z wizyty: https://www.zlotoryjska.pl/aktualnosc-1-7674-ksiaze_i_jego_przyjaciele_opuscili.html

erasmus plus 3

erasmus plus 4

Zajęcia projektowe poświęcone były tematowi (nie)równości płci. 107 lat – tyle może trwać osiągniecie prawdziwej równości płci w Europie! Nierówności widać w wielu obszarach naszego życia. Dotyczą nie tylko pracy, awansu, zarobków, lecz także kwestii prywatnych. Nie chcemy czekać! Zmiany możemy zacząć już dziś! 

erasmus plus 5

Uczestnicy projektu walczyli ze stereotypami w reklamach telewizyjnych, które często umacniają  stereotypy dotyczące ról płciowych, ograniczają kobiety i mężczyzn, dziewczęta i chłopców, narzucając jednostkom z góry narzucone, sztuczne role, które często upokarzają, poniżają i spłycają OBIE płcie. Zapraszamy do obejrzenia spotów reklamowych naszych zdolnych uczniów!

 

 

 

  Wymiana uczniowska w ramach programu Eramsus+

W dniach 27.11-02.12.2022 odbyła się kolejna wymiana uczniowska w ramach programu Eramsus+. Tym razem uczestnicy projektu „My Little Prince” spędzili tydzień w Killarney, w Irlandii Południowej. Uczniowie szkół partnerskich zajmowali się trudnym tematem społecznym związanym z wojnami i uchodźstwem. Uczennice klasy 7b Lena Andruchów, Maria Czernatowicz i Agata Tomalak przygotowały prezentację na ten temat i teledysk do słynnego protest songu Johna Lennona pt. „Give peace a chance”. Zapraszamy do obejrzenia!

pdfPrezentacja 1.

pdfPrezentacja 2.

 Kolejny etap zakończony! Włochy zdobyte:)

Drugie spotkanie we Włoszech odbyło się pod hasłem zdrowego trybu życia. Wszystkie kraje miały do wykonania zadania w swoich szkołach, które inspirowały dzieci do zastanowienia się nad swoim stylem życia oraz podjęciem próby wprowadzenia konkretnych zmian. Aby mieć podstawę do wykonania działania, przeprowadzona została ankieta, która badała jakość odżywiania się dzieci w naszej szkole. Ukazała również, jak dzieci organizują sobie czas wolny, z jakich technologii korzystają i w jakiej częstotliwości, jak często uprawiają sport. To tylko niektóre z pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi! Wynik ankiety był bazą do działań.

Pierwsze działanie, które dzieci wykonały polegało na wymyśleniu nowego zdrowego menu na cały tydzień. Następnie, mieliśmy za zadanie stworzyć nowy przepis na tradycyjną polską potrawę, który jest nie tylko smaczny, ale i zdrowy! Trzecim działaniem było nagranie vloga o swoim zdrowym stylu życia, co również uczyniliśmy:)

Owoce naszej pracy można zobaczyć w prezentacji, którą stworzyliśmy na potrzeby projektu.

pdfWorking on the 2nd capsule…


pdfRelacja uczennicy Mai Tworowskiej z wyjazdu do Włoch w ramach projektu Erasmus+erasmus


 


Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz kolejny otrzymała unijny grant na realizację projektu w ramach Erasmus+. Projekt pt. „Mały Książe i jego europejscy przyjaciele stawiają czoła problemom współczesnego świata” został zainspirowany powieścią Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. W projekcie bierze udział 6 krajów UE: Hiszpania (główny koordynator), Chorwacja, Grecja, Irlandia, Włochy i Polska. Grupą docelową są dzieci w wieku 11-13 lat. Uczestnicy projektu spróbują wspólnie znaleźć rozwiązanie dla społeczno-cywilizacyjnych problemów współczesnego świata, takich jak zmiany klimatyczne, zrównoważony rozwój, wojny i problemy uchodźców, zdrowy tryb życia, uzależnienie od technologii, i równouprawnienie. W ciągu dwóch lat trwania projektu jego uczestnicy odwiedzą 6 szkół partnerskich i będą gościć w domach swoich rówieśników. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną pracę nad projektem rozpoczynamy jednak od działań online i stacjonarnych. W dniach 16-19 października odbyło się pierwsze zdalne spotkanie koordynatorów projektu i dyrektorów szkół partnerskich. W szkole powstaje już kącik Erasmus+. Trwają również przygotowania do konkursu na logo projektu. Wszystkie informacje związane z działaniami projektowymi będzie można znaleźć na stronie szkoły. Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie, proszeni są o zgłaszanie się do nauczycielek języka angielskiego: p. M. Goździejewskiej, A. Wasyliszyn i M. Włodarczyk.

 

pdfRegulamin Eresmus+ Little Prince

01

02

03

 


 WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI!

 

W sześciu europejskich krajach wylądowały tajemnicze statki kosmiczne. Na ich pokładzie widziano młodych Galaktycznych Odkrywców, pochodzących prawdopodobnie z innej planety. Statki kosmiczne wylądowały w sześciu miastach: w Złotoryi, Ripi (Włochy), Killarney (Irlandia), Sabdell (Hiszpania), Žrnovnicy (Chorwacja), i Salonikach (Grecja). Świadkowie twierdzą, że przybysze są przyjaźnie nastawieni. Wygląda na to, że potrzebują naszej pomocy…

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj357
Wizyt w tygodniu1726
Wizyt w miesiącu361
Łącznie wizyt630430

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 Fundacja kultury 03

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.