Nasze przedszkole brało udział w wojewódzkim programie edukacyjnym „Laurka dla Mamy - Badajcie się Drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy”, którego organizatorami są:

- Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa dolnośląskiego,
- Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia,
- Dolnośląski Oddział 1onkologii, Pulmonologii i Hematologii.
Edukacja zdrowotna od najmłodszych lat jest kluczowa dla kształtowania świadomości zdrowotnej i odpowiedzialności za własne zdrowie. Program „Laurka dla mamy” łączy edukację zdrowotną dzieci z promocją badań profilaktycznych wśród dorosłych. Chcemy zwrócić uwagę na znaczenie regularnych badań cytologicznych w profilaktyce raka szyjki macicy. Pamiętajmy, że zdrowie jest naszym największym skarbem, a dbanie o nie jest wyrazem troski o siebie i swoich bliskich.

Z okazji Dnia Dziecka nasze dzieci wyszły do restauracji na obiad i lody. Po posiłku było zwiedzanie hotelu oraz chyba najbardziej wyczekiwana jazda windą.

W dniu wczorajszym dzięki uprzejmości Legnickiej Specjalnej strefy Ekonomicznej dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach z wykorzystaniem gogli VR. Dodatkową atrakcją był Lew Strefuś, który częstował dzieci słodkościami i wręczał pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy bardzo za ciekawe zajęcia.

Dnia 17 maja 2024r. przedszkolaki z grupy Ob udały się do jedynej takiej w Polsce Galerii Naturalnych Pigmentów - BARWY KACZAWSKIE w Złotoryi. Dzieci wzięły udział w warsztatach podczas których odkrywały fascynujący świat kolorów, bawiąc się i ucząc jednocześnie. W tym inspirującym, a zarazem klimatycznym miejscu, pełnym materiałów i pigmentów pochodzących z natury, przedszkolaki wykonały m.in. pachnące serduszka - zawieszki, które sprawiły im wiele radości. Dziękujemy Pani Paulinie Teterycz za zaproszenie, poświęcony czas oraz wielkie zaangażowanie podczas prowadzenia warsztatów.

Światowy Dzień Ziemi to święto, które jest niezwykle ważne. Nasze dzieci dowiedziały się jak być Eko i utrwaliły wcześniej zdobyte informacje jak dbać o nasz Zielony Dom. Z czystym sumieniem można przyznać, że wszyscy są Przyjaciółmi Przyrody! Całość zwieńczył Ekologiczny Pokaz Mody.