"Hej dzieci jeśli chcecie

Zobaczyć Smerfów las

Przed ekran dziś zapraszam Was"

12 czerwca przedszkolaki z wszystkich, publicznych placówek oświatowych naszego miasta nie musiały zasiadać przed telewizorem. W sali gimnastycznej naszej szkoły zrobiło się niezwykle bajkowo. Z każdej stony otaczali nas bohaterowie wybranych bajek. Wśród nich znaleźli się: Bob Budowniczy, Piotruś Pan, Dzwoneczek, Smerfy, Gargamel, Kubuś Puchatek i jego przyjaciele, Pszczółka Maja. Niektóre przedskolaki również przebrały się w bajkowe stroje, pozostali mieli jednobarwne koszulki, charakterystyczne dla każdej grupy. Dodawało to niezwykłego uroku całej scenerii.

Jak się okazało, konkurencje były dla dzieci wyjatkową przyjemnością- zupełnie nie sprawiały im trudności. Przedszkolaki mogły sprawdzić swoje wiadomości, popisać się sprawnością oraz spostrzegawczością. Dzieci wznosiły na czas budowle z klocków, przelewały smaczny miodek, rozwiązywały zagadki słowne, obrazkowe itp. Po podliczeniu punktów- piłeczek-okazało się, że wszyscy mają taką samą ich ilość. W związku z tym każda z grup zajęła  zasłużone, pierwsze miejsce. Jury oraz dyrektor szkoły Pan Leszek Łukaszewski zgodnie stwierdzili, iż dzieci mają bardzo bogatą wiedzę na temat bajek - zarówno tych najstarszch, o czym mogliśmy przekonać się ubiegłym roku, jak i tych bardziej współczesnych.

Bawiliśmy się świetnie, żal nam było wracać do codzienności. Wszyscy jednak mamy nadzieję, że uda nam sie spotkać w podobnym gronie oraz oklicznościach w przyszłym roku szkolnym.

Witajcie w nowej bajce    Witajcie w nowej bajce    Witajcie w nowej bajce