17 września dzieci z naszego przedszkola odwiedziły pracowników Komendy Policji w Złotoryi. Dzieci miały możliwość poznać pracę policjanta. Obejrzały gabinet, w którym przyjmuje interesantów pan dzielnicowy, dowiedziały się jakie akcesoria potrzebne mu są do pracy. Panowie policjanci pokazali przedszkolakom samochód policyjny. Każde dziecko mogło usiąść za kierownicą tego auta, przymierzyć policyjną czapkę a nawet kajdanki. Wiele emocji wzbudził widok celi policyjnej, którą również dzieci mogły zobaczyć.

Niektóre przedszkolaki miały możliwość odbicia swoich linii papilarnych. Przedszkolaki przekonały się, że praca policjanta jest trudna i odpowiedzialna. Teraz już wiedzą, że aby zostać policjantem trzeba być odważnym a także dużo i dobrze się uczyć.

Po zakończonej wycieczce przedszkolaki poszły do "Miasteczka ruchu drogowego", gdzie utrwaliły swoje wiadomości dotyczące znaków drogowych oraz zasad bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym.