Na początku października dzieci z grup przedszkolnych wzięły udział w wycieczce do Dobkowa, podczas której uczestniczyły w warsztatach pt. "Od ziarenka do bochenka". Przedszkolaki, układając historyjkę obrazkową,  dowiedziały się, że aby zakupić w piekarni chleb potrzebny jest czas oraz praca wielu ludzi. Po części teoretycznej miały możliwość samodzielnego wykonania rogalików oraz drożdżowych warkoczy.

Kiedy w specjalnym, chlebowym piecu cistka upiekły się, przyszedł czas na degustację. Wszystkim bardzo smakowały własnoręcznie wykonane przysmaki. Dzieci przekonały się, że w powstanie chleba, bułki, czy rogalika zaangażowanych jest wiele osób.

Podczas wycieczki przedszkolaki nie tylko pracowały, ale też miały możliwość zabawy na świeżym powietrzu. Gospodarze zadbali o to, aby nikt się nie nudził. Dzieci brały udział w różnych, ciekawych konkurencjach, które przyniosły im wiele radości. Bardzo żal było nam wyruszać w drogę powrotną. Wyjechalśmy  w przeświadczeniu, że jeszcze nie raz tu wrócimy.