4 listopada dzieci z grup przedszkolnych 0a, 0b i 0c odwiedziły fabrykę ozdób choinkowych w Złotoryi- Vitbis. Przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach zdobienia bombek. W trakcie wycieczki dzieci miały okazję zapoznać się z technologią powstawania bombki- począwszy od jej wydmuchania, po kunsztowne, ręczne malowanie np. przecudnych pejzaży. Ich piękno cieszyło nasze oczy. Dowiedzieliśmy się także, że nasze bombki są znane w całej Europie. Ciekawostką dla nas był, fakt że w zdobieniu ozdób panują różne trendy- w tegorocznym sezonie hitem są bombki zdobione koralikami i kryształkami.

Podczas warsztatów, przedszkolaki pod fachowym okiem pań instruktorek, uczyły się malować i ozdabiać bombki. Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością w swojej twórczości artystycznej. Każda praca była piękna i wyjątkowa, a co najważniejsze, przyniosła dzieciom wiele radości. Wykonane przez siebie dzieła, przedszkolaki zabrały ze sobą. Będzie to wyjatkowy prezent dla bliskich z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.