„Działajmy razem”

We wtorek 9 grudnia 2014 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyło się uroczyste spotkanie kończące projekt „Działajmy razem" - finansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Przez 6 miesięcy 3 grupy złożone z gimnazjalistów i seniorów realizowały następujące przedsięwzięcia:
• Wspólny teatr - którego finałowe przedstawienie zostało zaprezentowane na uroczystości
• Wystawa fotograficzna „Złotoryja dawniej i dziś"- której najpiękniejsze zdjęcia zdobią ściany hali złotoryjskiego Liceum
• Zakładka „naprawmy to" - która funkcjonować będzie na stronie stowarzyszenia http://zlotoryjanie.pl/

Mamy nadzieję, że dzięki bezpośredniemu kontaktowi służby porządkowe - obywatele Złotoryi, pozwoli usuwać braki i mankamenty naszego pięknego miasteczka.
Ministerstwo, dając dotację, oczekiwało od nas sumiennej realizacji wszystkich zaplanowanych działań i tak też się stało, zrobiono nawet więcej, niż było w założeniach. Ale w tym projekcie najważniejsza okazała się „Value for Money", czyli tak zwana „wartość dodana".
Młodzież i seniorzy świetnie się ze sobą dogadywali, a poszczególne grupki szybko się zintegrowały. Młodzież okazywała seniorom szacunek i sympatię - seniorzy bardzo chętnie uczyli się od gimnazjalistów i współpracowali nad kolejnymi przedsięwzięciami. Znaleźli również wspólne tematy do dyskusji i wymiany doświadczeń. Seniorzy wspierali akcje młodych, nie tylko te związane bezpośrednio z projektem, przyszli na : Święto Wolontariatu" i tam poszukiwali swoich zaprzyjaźnionych gimnazjalistów.
Uroczystość pięknym występem uświetnili uczniowie naszej szkoły z koła teatralnego i tanecznego. Wszystkim zebranym występ maluchów bardzo się spodobał i położył podwaliny pod następne wspólne przedsięwzięcia.
Wiadomo, że jeden mały projekt nie zbawi świata i nie wprowadzi zasadniczych zmian. Niemniej jednak każdy kolejny, powoli zmienia otaczającą nas rzeczywistość i tworzy w Złotoryi atmosferę wzajemnego zrozumienia i życzliwości oraz „ zakopuje" ogromną międzypokoleniową przepaść. Daje też poczucie, że jeśli ludzie dobrej woli gromadzą się wokół określonego celu, to mogą bardzo wiele zmienić. Poniżej galeria zdjęć z uroczystości.