Rozumiem - konkurs z Języka Polskiego dla uczniów klas od III do VI

rozumiemNAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

• Rejestracji można dokonać do 04.01.2017
• Można zgłosić nawet tylko 1 chętnego ucznia i dowolnie zmienić liczbę uczestników nawet w dniu konkursu
• Płatność per uczeń wynosi 9zł, ale dokonywana jest po konkursie i tylko za uczniów, którzy faktycznie wzięli udział
• Konkurs odbędzie się 12.01.2017r w godzinach 8:00-13:00
• Uczeń musi mieć dostęp do urządzenia z Internetem i obowiązkowo ze sobą słuchawki
• Regulamin do wydruku można pobrać => tutaj <=
• Pytanie testowe jest dostępne => tutaj <=

FORMUŁA ZAWODÓW

Przygotowaliśmy również gratkę dla humanistów. Konkurs „Rozumiem” opiera się głównie o czytanie ze zrozumieniem i wiedzę z zakresu języka polskiego. Odbywa się na urządzeniach z dostępem do internetu pod okiem koordynatora szkolnego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 3, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

ZADANIA KONKURSOWE

Konkurs składa się z 4 tekstów, które należy uważnie przeczytać. Do każdego z nich jest 6 pytań (które się odsłuchuje), po 2 za 3, 4 i 5pkt. Do rozwiązania będzie więc łącznie 24 pytania w czasie maksymalnie 60 minut. Uczestnik sam decyduje o wykorzystaniu swojego czasu i może czytać teksty oraz odsłuchiwać pytania i odpowiedzi dowolną ilość razy podczas podejścia. Uczeń otrzymuje na starcie 24pkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi są punkty ujemne -0,75 lub -1 lub -1,25 w zależności od trudności zadania. Brak udzielenia odpowiedzi to 0pkt. Po przejściu do kolejnego pytania nie można już wracać i zmieniać udzielonych odpowiedzi do wcześniejszych pytań. Końcowy wynik uczestnika to między 0 a 120pkt.

Zachęcamy do rejestracji szkoły.

Jako że jest to pierwsza pilotażowa edycja konkursu, nie będzie dostępnych przykładowych zadań.

PRZEBIEG KONKURSU

1. Nauczyciel (Szkolny Koordynator Konkursu) zgłasza szkołę poprzez formularz na stronie.
2. Szkolny Koordynator Konkursu otrzymuje hasło szkoły, które umożliwi uczniom wzięcie udziału w konkursie.
3. Zadaniem konkursowym uczestników jest samodzielne odpowiadanie na 24 pytania do 4 tekstów w czasie maksymalnie 60 minut, ale między godziną 8:00 a 13:00. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu.
4. Zawody mogą być zrealizowane w sali informatycznej, na komputerze z dostępem do Internetu. Jeśli ilość uczestników przekracza liczbę komputerów, dozwolone jest przeprowadzenie konkursu w kilku turach, pamiętając że podejścia każdy uczestnik musi rozpocząć w godzinach 8:00 - 12:00, w dniu konkursu. W przypadku problemów z dostępem do komputerów dopuszcza się możliwość wzięcia udziału w zawodach przy wykorzystaniu telefonu komórkowego, tabletu, laptopa itp.
5. Dostęp do zadań konkursowych będzie możliwy po uzupełnieniu przez ucznia formularza konkursowego, do którego pojawi się link na stronie www.mogalo.pl w dniu konkursu. W formularzu konieczne będzie uzupełnienie informacji takich jak: imię, nazwisko, klasa ucznia oraz hasło szkoły. Szkolny Koordynator Konkursu osobiście wpisuje tylko hasło szkoły w formularze konkursowe uczestników.
6. Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą własne słuchawki, aby nie przeszkadzać innym uczestnikom.
7. Wyniki konkursu zostaną przekazane na adres e-mail Szkolnego Koordynatora Konkursu, najpóźniej do 2 tygodni po konkursie.

Nasze zawody wywodzą się z pasji do nauki. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości, a także jeśli trzeba, podeślemy dodatkowe materiały i informacje dla zainteresowanych.
Zgłoś chęć uczestnictwa poloniście, wychowawcy – do 3 stycznia 2017 r.

Szkolny Koordynator Konkursu – Beata Krzywicka
Informuje: Szkolny Zespół Wspierania Uzdolnień