Get Adobe Flash player

Artykuły

Wakacje w Trójce będą bezpieczne

Wyjazd na wakacje to ekscytujące i radosne wydarzenie. Już za chwilę będzie można cieszyć się urokami wypoczynku i zapomnieć o szkole. Aby jednak wakacje były udane należy przestrzegać kilku zasad, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych przygód.

Pamiętając o tym uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 3 ze Złotoryi wzięli udział w akcji „Bezpieczne wakacje”. Akcja odbyła się 27 czerwca na boisku przy ul. Lubelskiej. Zaproszono wyspecjalizowane służby: ratownictwa medycznego i wodnego, strażaków, policji i straży miejskiej. W krótkich pogadankach przypomniano dzieciom min. o bezpiecznym podróżowaniu, rozsądnym korzystaniu z kąpieli wodnych i słonecznych. Odbył się pokaz ratownictwa technicznego i medycznego, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.  Okazało się, że „trójkowe” dzieci wiedzą dużo o bezpieczeństwie,  trafnie odpowiadały na pytania, demonstrowały tzw. pozycje bezpieczną, którą powinniśmy przyjąć gdy zaatakuje nas pies. Dzieci również doskonale pamiętały numery telefonów alarmowych i umiały je przyporządkować.

Po dawce teorii, przyszedł czas na praktyczne zastosowanie wiedzy. Klasy ścigały się miedzy sobą w przygotowanych konkursach strażackich, medycznych i wodnych. Mimo zaciętej rywalizacji najważniejsza była świetna zabawa. Po prawie 2,5 godzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców i wręczono upominki. Wszystkim przeszkolonym życzymy udanego wypoczynku bez nieprzyjemnych niespodzianek, a szczególne podziękowania raz jeszcze kierujemy do Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Policji, Ratownictwa Medycznego i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego bez których akcja nie odbyłaby się.

Patronat nad akcją „Bezpieczne wakacje” objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.