Get Adobe Flash player

Szlachetna Paczka oraz Przylądek Nadziei

Szanowni Państwo! Po raz kolejny nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do akcji Szlachetna Paczka. W tym roku będziemy wspierać Pana Władysława – bardzo schorowanego i samotnego 80-latka, który od 16 lat leży i porusza się jedynie po domu przy pomocy kul. Pan Władek radzi sobie jak może, ale jest mu bardzo ciężko, po opłaceniu rachunków zostaje mu na życie 333 zł na miesiąc. Jego największym marzeniem jest możliwość swobodnego poruszania się po domu na wózku inwalidzkim. Bardzo prosimy Państwa o pomoc w zebraniu niezbędnych rzeczy.

Poszukujemy przede wszystkim:

1.Wózek inwalidzki – może ktoś z Państwa ma dostępny wózek w dobrym stanie?

2.Ciepły koc

3.Stół – najlepiej prostokątny/ wymiary ok. 70x110

4. 

Poza tym:
- kołdra i poduszka

- pościel

- ciepły polar – rozmiar L

- kapcie – rozmiar 43

- ręczniki

- żywność – konserwy mięsne i rybne oraz gotowe dania obiadowe w puszkach/ słoikach (gołąbki/ klopsiki/ fasolka itp.)

- 6 worków węgla/ 2 worki drewna na rozpałkę – mogą być pieniądze na opał, gdyż tych rzeczy nie zbierzemy w szkole (chyba, że ktoś z Państwa miałby możliwość dostarczenia ich do magazynu)

Wszystkie rzeczy zbieramy do 4 grudnia w sali 213 u p. Rogulskiej oraz w sali 208 u p. Włodarczyk.

Prowadzimy również zbiórkę GIER PLANSZOWYCH oraz KLOCKÓW LEGO w ramach akcji „Podaruj prezent na święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”. Ponieważ jest to akcja na rzecz dzieci z chorobą nowotworową rzeczy musza być nowe i nieużywane (nie mogą zawierać żadnych bakterii, dlatego nie można przynosić pluszaków oraz innych zabawek). Rzeczy zbieramy do końca listopada w oddziałach przedszkolnych oraz w sali 213.

 

Szkolny Zespół Wolontariatu

Pomóż zwierzętom w potrzebie

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi prowadzi zbiórkę karmy i potrzebnych asortymentów dla zwierząt „Towarzystwa opieki nad zwierzętami” w Jaworze w czasie od 18 do 30 listopada.

Można przynieść karmę (suchą i mokrą) dla psów i kotów oraz ryż i makaron a także stare lub niepotrzebne: kołdry, poduszki, koce, ręczniki, zabawki dla zwierzaczków.

Zapraszamy wszystkich, którym dobro zwierząt nie jest obojętne do wzięcia udziału w akcji.

Karmę i inne potrzebne rzeczy dla zwierząt przynosimy do pani Doroty Jarczak (sala 110) lub pani Iwony Stelmach (sala 303).

ŚWIĘTO NOSZONEGO ZIEMNIAKA Z „AUREUSEM”

Po raz trzeci Uczniowski Klub Sportowy "AUREUS" zaprasza uczniów klas I-III na zawody sportowe, które odbędą się w hali "Tęcza". Szczegóły na plakacie poniżej. ZAPRASZAMY!

swieto ziemniaka 2019

KOLORY JESIENI

Jesień to bardzo ciekawa i kolorowa pora roku. Uczniowie klas I-III przedstawili to w swoich pracach. "KOLORY JESIENI" to szkolny konkurs plastyczny skierowany do klas I –III. Celem konkursu było rozbudzanie wyobraźni i aktywności twórczej, inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, motywowanie dzieci do obserwacji otaczającego ich świata, uwrażliwienie na piękno ojczystej przyrody, zachęcanie do kreowania indywidualnego sposobu przedstawiania tematu.

Wyniki konkursu:

Klasy I
1m. Wątroba Hanna
2m. Matuszkiewicz Julia
3m. Sroka Hanna

Klasy II
1m. Matuszkiewicz Hanna
2m. Poszwińska Weronika
3m. Służałek Lena

Klasy III
1m. Gajzler Jagoda
2m. Łukasiewicz Zuzanna
3m. Burak Łucja

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Apel z okazji Święta Niepodległości

8 listopada 2019 r. odbył się w SP3 apel upamiętniający odzyskania przez Polskę 11 listopada 1918 roku niepodległości. Właśnie wtedy nastąpiło uwolnienie kraju z jarzma zaborców. Jędrzej Moraczewski, późniejszy pierwszy polski premier wspominał ten czas: „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)”

Nasza uroczystość zaczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu. Potem odbyliśmy multimedialną podróż przez heroiczną walkę Polaków o odzyskanie utraconego państwa. Najważniejsze momenty tej trudnej batalii były upamiętniane poezją oraz wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Podczas apelu swoje talenty recytatorskie i muzyczne zaprezentowało na scenie kilkudziesięciu uczniów. Koordynatorką uroczystości była pani Marzanna Hajdun.

TYDZIEŃ MŁODEGO MATEMATYKA 18-22.XI.2019 r.

jrm2019

"LICZBY RZĄDZĄ ŚWIATEM"

Zapraszamy uczniów kl. 4-8 do wspólnej zabawy z matematyką. W programie m.in. :

●  Konkurs plastyczny „Portret sławnego matematyka” (portret sławnego matematyka w formacie A4 wykonany dowolną techniką), termin oddania prac: 22 XI 2019 r.

pdfRegulamin konkursu plastycznego

● Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pod hasłem „Śladami sławnych matematyków" (praca samodzielna, minimum 20 slajdów), termin oddania prac: 22 XI 2019 r.

pdfRegulamin konkursu "Śladami sławnych matematyków" (prezentacja)

● Konkurs „Alfik Matematyczny” - 27 XI 2019 r.

● Konkurs na najbardziej oryginalny smakołyk (ciasta, ciasteczka, babeczki zdobione motywem matematycznym), termin 21 XI 2019 r.

 pdfRegulamin Konkursu Smakołyki na Tydzień Matematyki

Ponadto:
● 18 XI 2019 r. Dzień Matematyki w klasach IV
● 19 XI 2019 r. Dzień Matematyki w klasach V
● 20 XI 2019 r. Dzień Matematyki w klasach VI
● 21 XI 2019 r. Dzień Matematyki w klasach VII
● 22 XI 2019 r. Dzień Matematyki w klasach VIII

 

plakat matematycy

Uwaga konkurs!

aniol 2019

Świetlicowo - narodowo

Uczniowie z VI grupy świetlicowej z okazji obchodów 11 listopada, przygotowali wystawę na III piętrze szkoły , tworzyli kokardy narodowe , przygotowali informacje.
Odwiedzili „ Kącik Patriotyczny”, który znajduje się na I piętrze naszej szkoły, z wielkim zainteresowaniem oglądali eksponaty dotyczące święta.
Grupa wokalna , która powstała na świetlicy przygotowuje utwór pt. ”Co to jest niepodległość” na konkurs Piosenki Patriotycznej.

  bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj303
Wczoraj490
Wizyt w tygodniu1184
Wizyt w miesiącu6252
Łącznie wizyt287676

szpd

Plakat Telefon Zaufania 800080222

animus

fundacja kghm

uodo

reaguj masz prawo
Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 

Szanowni Państwo! Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi. Mamy nadzieję, że strona pozwoli uzyskać Państwu jak najwięcej informacji oraz zachęci do odwiedzenia naszej szkoły ..
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.