Get Adobe Flash player

1 procent 2019

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

wszystkie kolory swiata grafika

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła przyłączyła się do kolejnej edycji akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Mamy nadzieję, że będzie to niezapomniana przygoda dla całej społeczności placówki. „Wszystkie Kolory Świata” to projekt edukacyjny, którego celem jest zapoznanie dzieci z sytuacją ich rówieśników żyjących w różnych regionach świata.

W ramach akcji „Wszystkie Kolory Świata” uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Każdy może zaopiekować się wybraną laleczką, przekazując przy okazji darowiznę na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota wynosi 10 zł. Kwota ta umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Cele projektu

• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

• pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

• zebranie środków na ratowanie życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Kluczowym momentem projektu jest szycie laleczek według szablonu, który znajduje się poniżej.

Jak przygotować laleczki?

W oparciu o wykrój udostępniony przez UNICEF, dzieci przygotowują swoje własne charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały. Uczniowie uzupełnią także „akt urodzenia” (wysłany przez UNICEF) laleczki – specjalny dokument, w którym umieszczą fotografię swojej laleczki, bądź narysują jej portret oraz wpiszą dane personalne: imię, kraj pochodzenia, wiek, a także jej zainteresowania/ hobby. Uszycie takiej laleczki jest niezwykle proste – wystarczy odrysować wzór na materiale, a po wycięciu wypchać miękkim wypełnieniem i obszyć. Później można już przystępować do upiększania! Na tym etapie uczniowie mogą dać upust swojej wyobraźni i kreatywności, wcielając się w rolę artystów oraz kreatorów mody. Zadanie to może być wykonane wspólnie w klasie, bądź w domu pod okiem rodziców czy opiekunów.

Na zrealizowanie projektu mamy czas do końca marca. W marcu gotowe laleczki zostaną zlicytowane, a zebrana kwota zostanie przeznaczona na szczepienia ratujące dzieciom życie.

Wierzymy, że uda się nam w tym roku pomóc kolejnym tysiącom dzieci.

 pdfLaleczka - wykrój

pdfPlakat - wszystkie kolory świata - szczepienia

ZMIANY W PLANIE LEKCJI

Na stronie internetowej naszej szkoły opublikowany został nowy plan lekcji obowiązujący od poniedziałku 17 stycznia 2022 roku. Sprawdź zakładkę "Plan lekcji" w menu "Informacje".

Lidia Radzioch z 1b laureatką konkursu!

Głównym celem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia” było zainteresowanie uczestników historią, kulturą i krajobrazem lokalnej ojczyzny. Przedmiotem konkursu była praca plastyczna przedstawiająca zabytek w najbliższym otoczeniu uczestnika, wykonana dowolną techniką.

Uczennica klasy 1b Lidia Radzioch stworzyła wyjątkowo interesującą pracę i zajęła 3 miejsce w kategorii 6-10 lat.

Gratuluję laureatce i życzę wielu sukcesów – wychowawca Jolanta Kurasz-Dul.

Laboratoria przyszłości

laboratoria logo

Gmina Miejska Złotoryja otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

Gmina Miejska Złotoryja otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 331 500 zł w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i przeznaczone są na wsparcie realizacji inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury –„Laboratoria przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób interesujący, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań oraz obycie się z nowymi technologiami.

Za pozyskane środki finansowe szkoły zakupią nowe urządzenia technologiczne oraz pomoce naukowe potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności uczniów.

Sprzęt zakupiony w ramach programu uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Wsparcie finansowe zostało przyznane w zależności od liczby uczniów w szkole. Pozyskane środki w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” trafią do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Złotoryja.

Wysokość wsparcia :
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotoryi - 146 400 zł
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi - 185 100 zł

W BOŻONARODZENIOWYM, RADOSNYM KLIMACIE STROIMY CHOINKI, ŚPIEWAMY KOLĘDY

Choinka pełna niespodzianek

KLIKNIJ W OBRAZEK, A POTEM KLIKAJ W POSZCZEGÓLNE BOMBKI

SPR

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

zyczenia2021 2022

WOŚP 2022

Informujemy, że dla uczniów klas VI – VIII istnieje możliwość zostania wolontariuszem 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który ma na celu zebranie środków na najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Warunkiem uczestnictwa w zbiórce uczniów szkoły podstawowej jest OBECNOŚĆ pełnoletniego opiekuna. Rodzice mogą zgłaszać uczniów wypełniając formularz na stronie internetowej iwolontariusz.wosp.org.pl/ do 2 stycznia 2022r. Informujemy również, że jeżeli tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, w drugiej połowie stycznia w naszej szkole przeprowadzimy kiermasz ciast oraz loterię fantową, z których cały dochód przeznaczymy na WOŚP.

  bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj65
Wczoraj251
Wizyt w tygodniu1737
Wizyt w miesiącu5561
Łącznie wizyt497479

ztz


szpd 

animus

fundacja kghm

uodo

reaguj masz prawo
Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 

Szanowni Państwo! Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi. Mamy nadzieję, że strona pozwoli uzyskać Państwu jak najwięcej informacji oraz zachęci do odwiedzenia naszej szkoły ..
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.