Egzamin na kartę rowerową w 2019 r.

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

W kwietniu i maju uczniowie naszej szkoły będą mogli przystąpić do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składa się z części teoretycznej (test) oraz z części praktycznej (jazda rowerem). Zainteresowani powinni do 12 kwietnia 2019 r. (PIĄTEK) złożyć w sekretariacie szkoły wypełniony czytelnie „Arkusz zaliczeń ucznia” (do pobrania ze strony SP3 lub w sekretariacie). Więcej Informacji w zakładce Karta rowerowa 2019.

WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU NA KARTĘ ROWEROWĄ:

1. Zgłoszenie woli przystąpienia do egzaminu – oddanie wypełnionego arkusza (ZALICZEŃ UCZNIA UBIEGAJĄCEGO SIĘ O KARTĘ ROWEROWĄ" – ZAŁ. 1.).

2. Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie, którzy skończyli 10 lat.

3. Egzamin na kartę rowerową składa się z części teoretycznej (test) oraz z części praktycznej (jazda rowerem).

4. Test na kartę rowerową jest jednokrotnego wyboru i składa się z 20 pytań – żeby zdać egzamin należy odpowiedzieć na 80% (16 pytań).

5. Test zawiera pytania dotyczące: a) przepisów ruchu drogowego, b) znaków i sygnałów drogowych, c) zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, d) wiadomości z udzielania pierwszej pomocy.

6. Podczas egzaminu praktycznego (jazdy rowerem na placu) ocenie podlegają:

a) obsługa techniczna pojazdu (ustawianie wysokości siodełka…), b) przygotowanie do jazdy i ruszanie z miejsca, c) jazda do przodu po prostej i po łukach, d) jazda po łukach w kształcie cyfry 8, e) hamowanie i zatrzymanie pojazdu w określonych miejscach, f) Właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe.

7. Uczeń ma prawo do jednej poprawki egzaminu teoretycznego i praktycznego

HARMONOGRAM EGZAMINÓW NA KARTĘ ROWEROWĄ

Termin Zakres egzaminu
26.04.19, godz. 13:45-14:30, s. 109 Test wiedzy + egzamin praktyczny (jazda rowerem)