Partnerska współpraca z Grundschule Pulsnitz
„Ernst Rietschel" (Niemcy)

Nasza szkoła 8 stycznia 2007 r. podpisała porozumienie dotyczące partnerskiej współpracy ze szkołą podstawową w Pulsnitz.
Koncepcja współpracy oparta jest między innymi na wzajemnych kontaktach polskich i niemieckich dzieci, realizacji projektów edukacyjnych finansowanych przez Fundację Współpracy Polsko – Niemieckiej w Warszawie, jak również poszerzaniu wiadomości o sąsiedzkim kraju, a także poznawaniu tradycji i kultury Niemiec i Polski. Dzięki tej współpracy łamiemy bariery, stereotypy oraz utrwalamy ideę integracji europejskiej.
Współpraca z Grundschule w Pulsnitz stała się również świetną okazją do nawiązania kontaktów nauczycieli; na szczególną uwagę zasługuje fakt realizacji projektów finansowanych przez FWPN w Warszawie oraz Unię Europejską. Oba projekty nosiły tytuł Polsko – Nieniecki Dialog Edukacyjny 1,2 i polegały na wspólnym szkoleniu nauczycieli, które odbywały się podczas wakacji.

Harmonogram działań partnerskiej współpracy polsko – niemieckiej 2016/2017

Harmonogram działań partnerskiej współpracy polsko – niemieckiej 2016/2017

Grundschule Pulsnitz i Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi

pdfHarmonogram

II Międzynarodowe Rozgrywki Sportowe

W dniu 2 czerwca 2015r. odbyły się II Międzynarodowe Rozgrywki Sportowe w ramach współpracy szkół partnerskich Grundschule Pulsnitz i SP nr 3 w Złotoryi.

W rozgrywkach wzięli udział uczniowie klas III i IV. Podczas zmagań rywalizowano w następujących konkurencjach: biegi przełajowe, „rzucanka siatkarska”, gra w „Dwa Ognie”.

W biegach przełajowych uczniowie klas III mieli do pokonania dystans 600m, zaś ich koledzy z klas IV 1000m. Biegi rozegrano na Stadionie Miejskim. Wśród dziewcząt klas III zwyciężyła Monika Mikołajczyk (SP 3 Złotoryja), drugie miejsce zajęła Wiktoria Polańska (SP 3 Złotoryja), trzecie Jasmin Korch (Pulsnitz). Chłopcy klas III: 1. Marcel Górecki (SP 3 Złotoryja), 2. Moritz Jürgel (Pulsnitz), 3. Konrad Längert (Pulsnitz). Dziewczęta klas IV: 1. Paulina Gogulska (SP 3 Złotoryja), 2. Natasza Madyda (SP 3 Złotoryja), 3. Wiktoria Kabzińska (SP 3 Złotoryja). Chłopcy klas IV: 1. Florian Korch (Pulsnitz), 2. Kornel Hanysz (SP 3 Złotoryja), 3. Florian Roch (Pulsnitz).

W “rzucance siatkarskiej” klas III, przeprowadzonej na Strefie Otwartych Boisk Rekreacyjno – Sportowych przy ul. Lubelskiej, zwyciężyła drużyna ze Złotoryi, jednak w klasach IV górą była ekipa gości. W grze w „Dwa Ognie” ponownie lepsza okazała się drużyna z Niemiec.

W przerwie między konkurencjami na uczestników czekała niespodzianka – pokaz złotoryjskich akrobatów. Podopieczni Leszka i Tomasza Antonowicza, tegoroczni mistrzowie województwa, zaprezentowali swoje umiejętności budząc podziw wśród uczniów i nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół.

Partnerska współpraca

dpjw pnwm

W ramach partnerskiej współpracy między naszą szkołą a Grundschule z Pulsnitz w bieżącym roku szkolnym planowane są następujące przedsięwzięcia:

1. Tydzień Projektu (14.03.2016 - 18.03.2016):

Ad1. Wizyta studyjna uczniów klas 4. (Grundschule aus Deutschland) w naszej szkole – realizacja projektu współfinansowanego przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży Jugendwerk, tórego beneficjentem jest nasza szkoła.
Termin: 15.03.2016 r. - wtorek

Ad2. Wizyta studyjna naszych uczniów z klas III w Pulsnitz
Termin: 17.03.2016 - czwartek

2. III Wspólne Rozgrywki Sportowe klas 3 i 4 (biegi przełajowe, „Dwa ognie”, siatkówka rzucana)
Termin: 1.06.2016
Miejsce: Pulsnitz

Poznajemy się w nauce i zabawie

Poznajemy się w nauce i zabawie"
Partnerska współpraca z Ernst-Rietschel-Grundschule w Pulsnitz
logo8 kwietnia 2014 r. naszą szkołę odwiedziła grupa uczniów i nauczycieli z Ernst-Rietschel-Grundschule w Pulsnitz. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Poznajemy się w nauce i zabawie" i zostało współfinansowane przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Radę Rodziców. Wizyta pozwoliła na pogłębienie istniejącej już współpracy między szkołami, dzieci mogły samodzielnie rozwijać nawiązane wcześniej kontakty. Uczniowie szkół w Złotoryi i w Pulsnitz mieli okazję do wspólnej nauki i zabawy, a nauczyciele - do wymiany doświadczeń.

Czytaj więcej: Poznajemy się w nauce i zabawie

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj316
Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu6991
Łącznie wizyt738975

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 Fundacja kultury 03

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.