Dzisiaj jest: 21 Styczeń 2025    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

Świetlica

powitanie

 

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ 
ŚWIETLICY W SZKOLE PODSTAWOWEJ
NR 3 W ZŁOTORYI

 

W progach naszej świetlicy
zawsze jest barwnie i wesoło!

 

Opieka w świetlicy szkolnej sprawowana jest nad uczniami
od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 8.00
oraz bezpośrednio po zajęciach do godziny 16.00.

 

Obiady wydawane są od poniedziałku do piątku
w godzinach od 12.30 do 14.30.

 


Celem naszej szkolnej
świetlicy jest:

  zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i pobyt w  miłym i   bezpiecznym otoczeniu,     
  tworzenie optymalnych warunków do rozwoju uczniów,
  rozwijanie zainteresowań uczniów,
  propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu,
  pomoc w odrabianiu prac domowych,
  rozwijanie umiejętności pracy indywidualnej oraz współdziałania w grupie.

W świetlicy szkolnej realizujemy plan pracy opiekuńczo - wychowawczej opracowany przez wychowawców grup.
W ramach ciekawego spędzania czasu organizujemy dla dzieci różne formy zajęć: 
zajęcia z zakresu żywego słowa (głośne czytanie, konkursy czytelnicze, pogadanki, zabawy słowne, małe formy teatralne, rozwiązywanie krzyżówek i rebusów, zgaduj- zgadule, zagadki literackie, słuchowiska radiowe, gry stolikowe, dydaktyczne i towarzyskie).
zajęcia plastyczno- techniczne (malowanie farbami plakatowymi, akwarelami, „mokre w mokrym”, rysowanie ołówkiem, różnymi rodzajami kredek, papieroplastyka, kompozycje z różnych materiałów, modelowanie z plasteliny, masy solnej i papierowej, wycinanie i wydzieranie itp.).
gry i zabawy ruchowe (zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, mini- konkursy sprawnościowe, gry zespołowe, ćwiczenia udoskonalające sprawność fizyczną- zabawy skoczne, rzutne, bieżne).
zajęcia umuzykalniające (słuchanie śpiewu, muzyki, bajek muzycznych, śpiewanie piosenek, gry i zabawy rytmiczne ze śpiewem i muzyką)


 wychowawcy

 

 
Alicja Urbanowska
Katarzyna Urbańczyk
Krystyna Orzechowska - Jakubiak  
Marzanna Hajdun 
Karolina Zięba - Jokiel
Anna Matoga
Małgorzata Cetera
Magdalena Fela - Sawińska 
Anna Hupental
Beata Krzywicka
Beata Romaniak
Marta Baran - Chudzińska 
Małgorzata Wokotrub
Katarzyna Urbanowska

 

 


 

pdfREGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

pdfKARTA ZAPISU DZIECKA

Oświadczenie do samodzielnego wyjścia dziecka ze świetlicy szkolnej kl. I-III - do pobrania

 

Zwolnienie dziecka z zajęć świetlicowych - do pobrania

 


 

Walentynki w grupie V świetlicy

Święto zakochanych zamieniliśmy na święto wszystkich, którzy nie tylko się kochają, ale także lubią i ze sobą przyjaźnią. U nas trwało ono nie jeden dzień, 14. lutego, ale cały tydzień.

Zaczęliśmy od wykonania pięknych drzewek z konturów naszych łapek i serduszek. Ozdobiły one nie tylko w naszą salę, ale zostały także wyeksponowane na naszej zimowej wystawie na drugim piętrze budynku szkolnego. Wykonaliśmy także serduszka na patyczkach oraz przepiękne kartki walentynkowe z życzeniami dla naszych rodziców.

Przygotowaliśmy też miłe prezenty dla kolegów z grupy. Każdy z nas wylosował jedną osobę, a następnie ozdobił plasteliną szklany słoiczek, do którego wrzucił pięć karteczek z miłymi słowami dla obdarowanego. Później wymieniliśmy się nimi i było nam bardzo przyjemnie dowiedzieć się, co miłego mają nam do powiedzenia koledzy i koleżanki z grupy.

Przez cały tydzień uczyliśmy się niemieckich słów i zwrotów odnoszących się do walentynek oraz dzięki którym można powiedzieć komuś, że się go kocha lub lubi.

Na koniec pani Anna Kwiatkowska przygotowała dla nas małą, niespodziankę. Obejrzeliśmy film o zakochanych robotach pt. „Wall – e”, pogryzając przy tym różne smakołyki.

 

 

I Festiwal Kolęd i Pastorałek w naszej szkole

14 grudnia po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Cieszył się dużym zainteresowaniem ku zaskoczeniu organizatorów, którymi były panie: Bogumiła Bachór i Marta Dominiak.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 32 uczniów z naszej szkoły. Jury wysłuchało wielu pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, duetów, trio i zespołu 16 osobowego z klasy 3B. Całą imprezę prowadziły uczennice z kl, 3A Gimnazjum Iga Radkiewicz i Oliwia Maciejewska. Uczniów oceniało jury w składzie: p. Bożena Gmerek - animator kultury, Agnieszka Brożyna - nauczyciel religii w naszej szkole i pan Tadeusz Pańczyk - muzyk .

Jury oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, znajomość tekstu, znajomość melodii, poziom wykonania oraz wrażenie artystyczne. Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny. Dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczniów sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem niektórych uczniów były piękne stroje.

Na zakończenie pani Bogumiła Bachór odczytała werdykt jury i wręczyła z panią Martą Dominiak dyplomy oraz nagrody. Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom festiwalu i dziękują za kultywowanie jednego z najpiękniejszych polskich zwyczajów, przywołanie świątecznej aury oraz dostarczenie pozytywnych emocji. Dziękujemy opiekunom uczestników, nauczycielom i rodzicom za ich muzyczne pasje i włożoną pracę.

I MIEJSCE
solistka z klasy 1a – Hania Matuszkiewicz- opiekun p. Jolanta Kurasz – Dul

II MIEJSCE
Zespół Śnieżne Anioły z 3 b- opiekun p. Beata Chudzińska

III MIEJSCE
Hania Radkiewicz z 3b- opiekun Bogumiła Bachór

Wyróżnienie – Zuzanna Kapral 2a, Lenka Stefanko 2a –opiekun p. Anna Matoga, Nadia Matusiak kl. 1d- opiekun Anna Hupental, p. Marta Dominiak, Kuba Kobyliński 2b- opiekun p. Bożena Ostropolska

GRATULUJEMY!

 

Przedświąteczny czas na świetlicy

Dużo się działo u grupy V świetlicy w przedświąteczne dni. Grudzień powitaliśmy ubraniem choinki, którą dostarczyła nam jedna z mam. Zawisły na niej nie tylko gotowe ozdoby, ale także wykonane przez nas aniołki.

Na oknach naszej świetlicy pojawiły się wielobarwne witraże, które sami wykonaliśmy, wkładając to w dużo zapału i staranności, a na parapetach stanęły zabawne reniferki z rolek oraz Mikołaje z papieru.

Nauczyliśmy się zabawnej i wesołej piosenki w języku niemieckim pt. „Bald kommt Nikolausabend da”, którą wykonaliśmy na wręczeniu nagród za konkurs „List do Mikołaja”. Oczywiście my także pisaliśmy do niego listy, a trzy spośród nich zostały nagrodzone.

W mikołajki przyszliśmy odświętnie ubrani, a pod choinką czekała na nas mała, słodka niespodzianka, po której rozpakowaniu wykonaliśmy piękne Mikołaje z brodami ozdobionymi paskami papieru.

Zaktualizowaliśmy naszą świetlicową galerię na drugim piętrze szkoły, gdzie pojawiła się tym razem wystawa naszych zimowych i świątecznych prac z cyklu „Zauroczeni zimą”. Oczywiście nie mogły się tam zmieścić wszystkie prace, zatem część z nich zawisła na naszych świetlicowych tablicach.

Nie zapomnieliśmy także o prezentach dla naszych rodziców. Zrobiliśmy dla nich filigranowe ozdoby z masy porcelanowej, którą przygotowała dla nas nasza pani Anna Kwiatkowska.

 

Konkurs literacko – plastyczny „List do Mikołaja”

Wręczenie nagród odbyło się 12 grudnia w świetlicy grupy V. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki w postaci czekoladowych Mikołajów, a wręczenie uświetniły swoim występem dziewczęta z V grupy świetlicy, które pod opieką pani Anny Kwiatkowskiej, organizatorki konkursu, przygotowały piosenkę o Mikołaju w języku niemieckim – „Bald kommt Nikolausabend da”. Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu życzymy, żeby spełniły się ich życzenia zawarte w listach do Mikołaja, nie tylko tych konkursowych.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas pierwszych:

I miejsce – Kacper Hasiuk kl. 1b (op. Jolanta Kurasz –Dul)
II miejsce – Tomek Strug kl. 1a (op. Małgorzata Wokotrub)
III miejsce – Szymon Rewig kl. 1a (op. Małgorzata Wokotrub)

Kategoria klas drugich:

I miejsce – Hania Biedak kl. 2b (op. Anna Kwiatkowska)
II miejsce – Dawid Kowalczyk kl. 2a (op. Anna Matoga)
III miejsce – Kaja Kozłowska kl. 2b (op. Anna Kwiatkowska)

Kategoria klas trzecich:

I miejsce – Szymon Tokarski kl. 3b (op. Beata Chudzińska)
II miejsce – Maciek Tuchowski kl. 3a (op. Anna Jóźwiak)
III miejsce – Ada Łukasiewicz kl. 3a (op. Anna Jóźwiak)

Wyróżnienia:

Kacper Kłodnicki kl. 1b (op. Jolanta Kurasz – Dul)
Idalia Madeja kl. 1d (op. Anna Hupental)
Ola Grzęska kl. 1a (op. Małgorzata Wokotrub)
Adam Maliszewski kl. 1a (op. Małgorzata Wokotrub)
Łucja Burak kl. 2b (op. Anna Kwiatkowska)
Antoś Wróblewski kl. 2c (op. Beata Romaniak)
Tomek Turkiewicz kl. 3b (op. Beata Chudzińska)
Maciek Kowalski kl. 3b (op. Beata Chudzińska)

 

I Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
 

koledy

docFORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

pdfFORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Mikołajkowa wycieczka do Wrocławia

Grupa V świetlicy po raz kolejny w tym roku szkolnym wybrała się na wycieczkę zorganizowaną przez opiekunkę grupy, panią Annę Kwiatkowską. W wycieczce wzięła udział także klasa IV c pod opieką swojej wychowawczyni, pani Pauliny Chaim, a obie panie wspierała w opiece nad wszystkimi uczestnikami wycieczki pani Martyna Smolarczyk.

Pierwszym celem wycieczki było Centrum Nauki o Wodzie Hydropolis, które wzbudziło zachwyt wszystkich uczestników. Z ogromnym zainteresowaniem krążyliśmy po wszystkich salach, przeglądając ciekawe ekspozycje, modele oraz repliki i doskonale bawiliśmy się znajdującymi się tam interaktywnymi instalacjami, ekranami dotykowymi oraz różnego rodzaju technologiami interaktywnymi.

Po porcji nauki przyszedł w końcu czas i na zabawę, zatem z Hydropolis udaliśmy się do Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopys World, gdzie spędziliśmy dwie i pół godziny na doskonałej zabawie, po czym zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

 

 

Nasze świetlicowe andrzejki

Lubimy się bawić, a andrzejki stały się dla nas kolejną ku temu okazją. Oczywiście pomyśleliśmy wcześniej o tym, by udekorować pięknie naszą salę. Wokół niej zawisły kolorowe balony, meble udekorowaliśmy brokatowymi kluczami z papieru, które sami wykonaliśmy, a nasza pani Anna Kwiatkowska zrobiła dla nas dekoracyjną girlandę andrzejkową.

Zabawa była doskonała i nie brakowało chętnych do wzięcia udziału w kolejnych grach i wróżbach, których było całe mnóstwo i które sprawiały nam mnóstwo radości oraz wywoływały u nas salwy śmiechu. Do każdej z zabaw i wróżb zgłaszali się asystenci, którzy pomagali pani w ich przeprowadzeniu. Nie obyło się oczywiście także bez andrzejkowego poczęstunku, przy którym wsparli nas rodzice.

 

Dzień Pluszowego Misia u grupy V świetlicy

Dzień Pluszowego Misia zamienił się w naszej świetlicy w Tydzień Pluszowego Misia, w którym to podjęliśmy wraz z opiekunką naszej grupy panią Anną Kwiatkowską szereg misiowych zadań.

Nauczyliśmy się niemieckiej piosenki o pluszowym misiu pt. „Teddybär, Teddybär, dreh dich um”, przy śpiewaniu której wykonuje się zabawne ruchy. Wykonaliśmy dwie wspaniałe prace plastyczne. Najpierw malowaliśmy farbami plakatowymi misie i całe misiowe rodzinki, później wyklejaliśmy pluszowe misie z ziaren o różnych barwach. Część prac przekazaliśmy na szkolny konkurs plastyczny, inne zawisły w naszym kąciku artystycznym oraz w antyramach, by ozdobić ściany naszej świetlicy. Wszystkie prace, które oddaliśmy na konkurs, zostały nagrodzone.

W ramach naszego misiowego tygodnia wykonaliśmy także okazjonalne plakietki oraz obejrzeliśmy film pt. „Miś Paddington”, do którego następnie układaliśmy w grupach plan wydarzeń z rozsypanek zdaniowych. Nasza pani przyniosła do świetlicy kilkanaście słodkich pluszowych misiów, którym nadaliśmy imiona i które umieściliśmy w „Kąciku Pluszowego Misia”.

Nauczyliśmy się także krótkiego wierszyka Jana Brzechwy pt. „Niedźwiedź”, słuchaliśmy piosenek o misiach, czytaliśmy o przygodach „Misia Puchatka” oraz rozmawialiśmy o najbardziej znanym polskim Misiu Uszatku. Na koniec w nagrodę za naszą pilną pracę oraz ku uczczeniu tego miłego święta mieliśmy mały słodki poczęstunek – Misie Lubisie.

 

Niebiesko nam – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w grupie V świetlicy

20 listopada po raz czwarty w Polsce obchodzono Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji grupa V świetlicy przeprowadziła pod opieką pani Anny Kwiatkowskiej szereg zajęć mających na celu zwrócenie uwagi na jego znaczenie.

Mieliśmy ubrać się w tym dniu na niebiesko, ale że nie każdy z nas o tym pamiętał i mógł, pani Ania wymalowała nam na policzkach farbką do malowania twarzy niebieskie serduszka lub uśmiechnięte buźki.

Nasza pani wyjaśniła nam, dlaczego z tym świętem związany jest akurat kolor niebieski i obejrzeliśmy spot pt. GoBlue przygotowany przez UNICEF z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka 2018, w którym wystąpiły gwiazdy filmu i muzyki.

Później każde z nas dostało niebieski plastikowy kubek oraz karteczki, na których mieliśmy wypisać trzy rzeczy, do jakich, naszym zdaniem, mamy prawo. Pani zebrała od nas karteczki, by pod koniec dnia nakleić je na arkuszu papieru.
Zapoznaliśmy się z prawami dziecka, wyjaśniliśmy je i omówiliśmy, po czym każde z nas losowało karteczkę z hasłem odnoszącym się do jednego z praw, by wypisać je na niebieskim balonie.

Na koniec podzieliliśmy się na cztery grupy. Każda z grup dostała wydruk dwóch praw, by sporządzić do nich plakat. Wszystkie plakaty oraz niebieskie balony zawisły w naszej sali.

 

Listopadowy seans w kinie Helios

Grupa V świetlicy udała się 16 listopada po raz drugi w tym roku szkolnym do legnickiego kina Helios na seans filmowy. Wyjazd do kina zorganizowała opiekunka grupy pani Anna Kwiatkowska, a towarzyszyła nam tym razem klasa IVc wraz z jej wychowawczynią panią Pauliną Chaim.

Na kolejną, trzecią część filmu „Hotel Transylwania” czekaliśmy z wytęsknieniem, ponieważ jest to jeden z najchętniej oglądanych przez nas filmów i potrafimy cytować z pamięci dialogi z dwóch jego poprzednich części.

Seans sprawił nam oczywiście mnóstwo radości, a towarzyszyły mu głośne wybuchy śmiechu, pełne podniecenia komentarze, a nawet grupowy taniec w fotelach w rytm piosenki „Makarena”.

Planowaliśmy po seansie wizytę w KFC, ale w związku z jego remontem, udaliśmy się do pobliskiego McDonalda, co sprawiło nam oczywiście kolejną porcję ogromnej satysfakcji.

Wszyscy mamy nadzieję, że to nie jest ostatni taki kinowy wyjazd w tym roku szkolnym.

 

Konkurs Mody Patriotycznej

Uczniowie z grupy III i IV świetlicy pod opieką pani Bogumiły i pani Marty Dominiak 6 listopada brali udział w Konkursie Mody Patriotycznej. Rodziców poproszono o przygotowanie strojów nawiązujących do historii, kultury i barw narodowych Polski. Jak na prawdziwym pokazie mody uczniowie w roli modelek i modeli demonstrowali swoje stroje. Podziwiający pokaz opiekunowie, koleżanki i koledzy nagrodzili występujących w nim uczniów gorącymi brawami.

I miejsce zdobył Antoni Wróblewski, II miejsce Zuzanna Paździor i III miejsce Aleksandra Kuczyńska. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody.

 

Mali świetlicowi patrioci z grupy V

Każde dziecko z naszej grupy wiedziało, jak wielkie i ważne święto się zbliża, zatem tydzień je poprzedzający nie mógł być taki jak wszystkie inne.

Zaczęliśmy go od przypomnienia sobie tego, jak ważne są dla każdego Polaka jego symbole narodowe oraz fakt przynależności do małej ojczyzny. Zwieńczeniem tych pogadanek było wykonanie narodowego godła na tle barw naszego miasta. Jedni tło dla polskiego orła wykonali z bibuły, a inni z pieczołowicie wyklejanych plastelinowych kulek, a całe godła przyklejaliśmy na żółto - zielone wydzieranki.

Przez cały tydzień towarzyszyły nam z przyjemnością słuchane piosenki patriotyczne dla dzieci. Nauczyliśmy się także jednej z nich. Piosenka ta nosi tytuł „Co to jest niepodległość” i opowiada w skrócie historię utraty niepodległości przez nasz kraj oraz drogę do jej odzyskania. Bardzo spodobały nam się jej słowa i melodia, więc chętnie się jej nauczyliśmy i śpiewaliśmy każdego dnia.

Wykonaliśmy także piękne witraże przedstawiające naszą biało - czerwoną flagę, którymi udekorowaliśmy okna naszej świetlicy.

W naszym świetlicowym kąciku aktualności zawisły także przepiękne biało - czerwone kotyliony, które wykleiliśmy z papieru. Bardzo przydały się nam 9 listopada. W tym dniu wszyscy musieliśmy mieć przypięte do ubrań kotyliony, więc zapominalscy mogli z rana przybiec na świetlicę, by nasza opiekunka, pani Anna Kwiatkowska, poprzypinała je im do białych bluzeczek.

Rozmawialiśmy też o naszym języku, granicach, podziale administracyjnym i hymnie narodowym, a wszystkie zebrane przez nas informacje przelaliśmy na papierowe kolaże dotyczące naszej ojczyzny.

Z zainteresowaniem obejrzeliśmy także film pt. „Z albumu dziadka” opowiadający historię Józefa Piłsudskiego oraz film o symbolach narodowych.

 

Bal halloweenowy u grupy V świetlicy

Halloweenowe przygotowania rozpoczęliśmy już na kilka dni przed naszym przyjęciem. Opiekunka grupy, pani Anna Kwiatkowska, przygotowała kilka propozycji dekoracji i skrzętnie wzięliśmy się do ich wykonania. Najpierw przygotowaliśmy kolorowe pająki z papieru do dekoracji mebli, a później przestrzenne nietoperze z papierowych rolek. Wszystkie te zwierzaki wyszły nam fantastycznie i były bardziej kolorowe i radosne niż straszne.

Rodzice dostarczyli nam dynie, które również udekorowaliśmy, rysując na nich z zapałem rozmaite twarze. Halloweenowe motywy pojawiły się także na czarnych i pomarańczowych balonach zakupionych przez panią Anię i nadmuchanych przez nas samych. Na drzwiach naszej sali balowej pojawił się kolorowy, powitalny napis ozdobiony stworkami i duszkami z konturów naszych łapek. Dzień przed balem wszystko było już gotowe, sala została ozdobiona, a my czekaliśmy niecierpliwie na nasze przyjęcie.

Bal udał się doskonale. Były tańce i mnóstwo smakołyków, w które zaopatrzyli nas rodzice, a my przyszliśmy ubrani w fantastyczne stroje. Pani Ania przygotowała dla nas mnóstwo atrakcyjnych zabaw i konkursów, ale i nam także nie brakło pomysłów na dobrą zabawę. Mieliśmy wyścigi na kartkach papieru, rzuty do koszyka papierowymi kulkami, zawody w zjedzeniu pączka wiszącego na sznurku, kalambury z baśniowymi bohaterami, malowanie twarzy, konkurs na duszki z plastikowych kubeczków, rysunki z zamkniętymi oczami, taniec w parach z balonami, wyścigi w tworzeniu mumii z papieru toaletowego, a także mnóstwo dobrej muzyki i zabawy, śmiechu i radości.

Zabawa udała nam się zdecydowanie, a nasi rodzice mieli mnóstwo problemów z oderwaniem nas od niej i nakłonieniem do powrotu do domu. Prędzej czy później z pewnością to powtórzymy.

 

Świetlicowo – Narodowo

Grupa świetlicowa IV, której wychowawcą jest pani Bogumiła Bachór, rozpoczęła bardzo pracowicie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie pani Beata Dąbrowska (nauczyciel bibliotekarz) przedstawiła bardzo interesującą wystawę „Wdzięczni Narodowe Święto Niepodległości”.

Na zajęciach świetlicowych przeprowadzono pogadanki, zajęcia plastyczne, na których dzieci tworzyły kokardy narodowe, flagi i wspólnie powstała piękna wystawa.

Planowany jest pokaz mody strojów patriotycznych, spotkanie w Klubie Seniora i wykonywanie piosenek i pieśni patriotycznych.

 

 

„Zainspirowani jesienią” – wystawa prac plastycznych grupy V świetlicy

Jesień trwa, a zainspirowana nią nasza V grupa świetlicy stworzyła pod okiem pani Anny Kwiatkowskiej szereg bardzo jesiennych i bardzo kreatywnych prac.

Uznaliśmy, że są one naprawdę piękne, wobec czego szkoda ukrywać je tylko w naszej świetlicowej sali i tak zrodził się pomysł autorskiej galerii, w której zaprezentowaliśmy wystawę prac z cyklu „Zainspirowani jesienią”.

W ramach tejże wystawy pochwaliliśmy się tylko częścią naszych prac, ponieważ nie sposób umieścić ich tam wszystkich.

Wystawa mieści się w ostatniej „wnęce” na końcu korytarza pierwszego piętra budynku B, tzn. dawnego gimnazjum.

Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia i obiecujemy, że za jakiś czas w naszej galerii pojawią się kolejne nasze prace, ponieważ pomysłów oraz chęci do ich realizacji nam nie brakuje.

 

Wycieczka do Dusznik Zdroju i Kudowy Zdroju

Odbyła się kolejna wycieczką w ramach cyklu mającego na celu oswajanie dzieci z miejscami służącymi odbiorowi kultury, którego autorką jest pani Anna Kwiatkowska. Podopieczni z jej świetlicowej grupy V wyjechali wraz z nią w sobotę 20. października do Kotliny Kłodzkiej. W opiece nad grupą wspierała ją pani Paulina Chaim.

Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie uczniowie mieli nie tylko możliwość zapoznania się z historią powstawania papieru, zwiedzenia wystawy multimedialnej poświęconej banknotom oraz wystawy sztuki papierniczej, ale także wzięli udział w warsztatach czerpania papieru, gdzie wykonali własnoręcznie po dwa arkusze papieru czerpanego; białego z emblematem oraz kolorowego z motywem roślinnym.

Z Dusznik Zdroju pojechaliśmy do Kudowy Zdroju, gdzie naszym głównym celem było zwiedzenie Muzeum Zabawek. Dzieci z ogromną satysfakcją przysłuchiwały się historii zabawek oraz podziwiali eksponaty prezentujące zabawki, którymi bawili się ich rodzice, dziadkowie i pradziadkowie. Największą sensację wzbudziła sala klasowa wyposażona w eksponaty sprzed kilkudziesięciu lat oraz sala poświęcona pluszowym misiom. Tutaj także dzieci wzięły udział w warsztatach, w ramach których wykonały własnoręcznie drewnianą zabawkę.

Po zwiedzaniu muzeum udaliśmy się do Parku Zdrojowego, gdzie uczniowie mieli możliwość zobaczenia punktów poboru wody leczniczej, źródeł tejże wody oraz pijalni wód. Nie obyło się oczywiście także bez degustacji tamtejszych wód oraz rekreacji na parkowym placu zabaw.

Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną satysfakcję, a dowodem na to były pochwały ze strony przewodników oraz prowadzących warsztaty w obu muzeach, którzy stwierdzili, że dawno nie spotkali się z tak zdyscyplinowaną i chłonącą wszelkie informacje grupą, która przy tym wykazała się ogromną wiedzą i chęcią dzielenia się nią z innymi.

 

Z życia grupy I świetlicowej

Uczniowie z klasy 1a i 1b uczęszczający na świetlicę pod opieką p. Martyny Smolarczyk oprócz świetnej zabawy, spędzają czas po zajęciach lekcyjnych kreatywnie. Dzieci wykonały drzewo, a na nim sowy (odrysowane własne rączki), które zdobi wejście do świetlicowej sali. Chętnie wykonują proponowane przez wychowawczynię prace techniczne, które następnie dekorują naszą salę. Dziewczynki wspólnie z p. Martyną zorganizowały też Dzień Chłopaka. Były upominki, życzenia i świetna zabawa :-)

 

Nowy rok szkolny na świetlicy

Grupa V pod opieką pani Anny Kwiatkowskiej weszła pełną parą w nowy rok szkolny. Zgromadziliśmy materiały potrzebne do naszych artystycznych i innych dokonań oraz przygotowaliśmy salę do wspólnej pracy i systematycznie dbamy o jej upiększenie. Zachęciliśmy naszych rodziców do współpracy w tej kwestii. Zaplanowaliśmy cykl wycieczek pod hasłem edukacji kulturalnej. Ustaliliśmy nasze świetlicowe reguły, którym daliśmy „łapkę w górę”, a potem wyczarowaliśmy nasze autoportrety. Na drzwiach świetlicy pojawił się kolorowy emblemat z naszymi podpisami i powitalnym napisem powyżej. Nim w naszej świetlicowej sali na dobre zapachniało jesienią, pożegnaliśmy lato uroczymi wydzierankami. Stworzyliśmy piękne kompozycje z roślinek, a na ścianie pojawiła się mini-spiżarenka z kolorowymi wekami. Słoneczne chwile wykorzystaliśmy na kredowe rysunki, a słota i wiatr sprzyjały dywanowemu czytaniu kolejnych opowieści ze „Skarbnicy baśni”. Nasze prace pojawiły się w „kąciku języka niemieckiego”, „kąciku artystycznym” oraz „kąciku aktualności”. Nauczyliśmy się dwóch wierszyków z liczbami w języku niemieckim oraz piosenki o niemieckich nazwach kolorów. Okna naszej sali przyozdobiły urocze witraże w kolorach jesieni. Nie zapomnieliśmy o Dniu Chłopaka, a teraz przygotowujemy się do Dnia Edukacji Narodowej. Pomysłów i planów na najbliżej tygodnie nam nie brakuje.

 

Wyjazd do kina Helios grup świetlicowych V i I

Grupa świetlicowa V wyjechała 26 września w towarzystwie grupy I do kina Helios w Legnicy, aby obejrzeć tam film dla dzieci pt. „Biały Kieł”, który powstał na podstawie książki Jacka Londona pod tym samym tytułem. Wyjazd zorganizowała opiekunka grupy V, pani Anna Kwiatkowska, a wyjazdową ekipą opiekowały się wraz z nią pani Martyna Smolarczyk (opiekunka grupy I) oraz pani Paulina Chaim. Film okazał się zdecydowanie wart obejrzenia, a dzieci były nim zachwycone. Seans nie obył się bez głośnych westchnień, pełnych podniecenia komentarzy, śmiechu, a także łez. Przed seansem obowiązkowy był oczywiście zakup pop cornu i innych kinowych smakołyków. Wizyta w kinie to pierwsza wycieczka z cyklu autorstwa pani Anny Kwiatkowskiej zakładającego oswajanie najmłodszych z miejscami służącymi odbiorowi kultury. W ramach cyklu przewidziane są także wizyty w muzeach, teatrze oraz operze, o czym będziemy na bieżąco informować.

 

Świetlicowy konkurs plastyczny „Maki, chabry, cuda wianki”

Chociaż koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, uczniowie ze świetlic mieli jeszcze raz okazję sprawdzić się w konkursie plastycznym, przygotowanym przez panią Bogumiłę Bachór. Prace plastyczne, jak nazwa konkursu wskazuje, miały dotyczyć letnich kwiatów.

Grupa II, czyli uczniowie klasy Ib, pod opieką pani Anny Kwiatkowskiej, jak zwykle wzięła się ochoczo do działania i przygotowała całe mnóstwo wspaniałych prac. Pojawiły się na nich maki i chabry z bibuły oraz serwetek, jak również wykonane z plasteliny i patyczków kosmetycznych letnie margerytki. Praca okazała się wyjątkowo owocna, ponieważ trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie z tej właśnie grupy: Antoś Rębisz – pierwsze miejsce, Kaja Kozłowska – drugie miejsce, Weronika Ardelli – trzecie miejsce. Trzeci miejsce zajęła także Adrianna Łukasiewicz, a na wyróżnienie zasłużyli sobie Zuzia Molenda i Mikołaj Mróz.

Wręczenie nagród odbyło się 11 czerwca w szkolnej bibliotece, dzięki gościnności i pomocy pani Jadwigi Stępniak i Bożeny Cal, za co im serdecznie dziękujemy. Na wręczeniu obecni byli pani dyrektor oraz rodzice niektórych nagrodzonych uczniów. Okazję tę uświetniła piosenką uczennica drugiej klasy gimnazjum Oliwia Maciejewska.

 


Bo kochamy nasze Mamy

My, świetlicowa część klasy 1B, czyli grupa II z sali 03, jesteśmy już gotowi na nadejście Dnia Matki, do którego skrzętnie się przygotowywaliśmy.

Zaczęliśmy od przestrzennych bukietów, które wyklejaliśmy na kartkach z kolorowych foremek do babeczek, bibuły, papieru oraz ozdobnych kokardek. Prace wyszły nam znakomicie i zawisły w naszej sali, by cieszyć oczy dumnych z naszej pracowitości mam.

Po babeczkowych bukietach nadszedł czas na laurki. Nasza pani przygotowała dla nas kolorowe motyle do wycinania, które przysiadły jak żywe na naszych laurkach w towarzystwie całego mnóstwa różnokolorowych kwiatuszków i motylków z dziurkacza. Tworząc kartki dla mam, prześcigaliśmy się w kreatywności. W środku naszych karteczek pojawiły się oczywiście życzenia, które bardziej lub mniej wprawnym pismem wędrowały po papierze, by uszczęśliwić nasze mamusie.

Ale to nie koniec niespodzianek dla naszych kochanych mam, bo przygotowaliśmy dla nich jeszcze jeden prezent. Z papierowych rolek, papieru oraz kolorowych kwiatków wyczarowaliśmy przepiękne, pieczołowicie ozdobione przez nas koszyczki. Pani Ania oczywiście dokumentowała przebieg każdej z prac.

Nasi starsi koledzy z grupy IV także przygotowali pod okiem pani Ani przepiękne laurki z życzeniami dla mam.

Nie próżnowała też przed zbliżającym się ważnym dniem grupa I z sali 24. Pod opieką pani Bogusi pierwszaki z tej grupy przygotowały laurki wyklejane kolorowymi kwiatami i wstążeczkami.

Teraz pozostaje nam czekać tylko na 26 maja, by uszczęśliwić mamy efektami naszej pilnej pracy, choć niektórzy z nas nie czekali na ich święto i zdążyli obdarować je już wcześniej.

 


 Wiosna u grupy II

W naszej świetlicy mieszczącej się w sali 03 WIOSNA zawitała na dobre.

W marcu przywitała nas pastelowymi hiacyntami z papieru, a potem pyszniła się obfitymi, talerzykowymi koszyczkami wielkanocnymi oraz kolorowymi pisankami, na których nasze małe, pracowite rączki wyklejały bibułowe kuleczki.

W kwietniu ozdobiła naszą salę kolorowymi girlandami z papierowych kwiatków i rureczek oraz trawiastymi kubeczkami ozdobionymi kwiatkami i motylkami z dziurkaczy.

U progu maja zaskoczyła nas bogactwem wiosennych stworzonek. Obsypała naszą salę przepięknymi motylami z papierowych rolek i wydzieranek, pełzającymi po zielonych liściach gąsienicami z papierowych krążków oraz wspinającymi się po zielonych trawach biedronkami.

Wkrótce przypomni nam o niespodziankach dla naszych kochanych mam z okazji ich zbliżającego się święta.

Piękna ta nasza świetlicowa wiosna i rozkwita dzięki naszemu zaangażowaniu pod czujnym okiem pani Ani Kwiatkowskiej.

Do zobaczenia wkrótce!


 „Para buch, koła w ruch”- magiczny świat wierszy Juliana Tuwima

W piątek, 23 marca w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym dla wychowanków świetlic i zerówek. Głównym założeniem konkursu jest poszerzenie zainteresowań plastycznych, czytelniczych, rozwijanie wyobraźni artystycznej. Uczestnicy konkursu wykonali przepiękne prace plastyczne i przestrzenne. Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ prace wykonane były na wysokim poziomie. Uroczystość wręczania nagród została urozmaicona wierszami Juliana Tuwima w wykonaniu świetlików z grupy I i piosenkami.

I-m - Natalia Podsiadło 0c
Adrianna Łukasiewicz IIa
Aleksandra Misaczek IIb

II-m - Katarzyna Browolejt Ia
Weronika Ardelii Ib

III-m Kacper Misaczek kl. IIb
Antoni Rębisz Ib

GRATULUJEMY !!!


 Laureaci Szkolnego Konkursu dla Świetlic "Ozdoba Wielkanocna'"

W związku z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi wychowawczyni świetlicy p. Magdalena Hanebach zorganizowała konkurs plastyczny na najbardziej oryginalną ozdobę świateczną.

A oto laureaci konkursu:
I miejsce - HANNA RADKIEWICZ z kl.2b - opiekun M.Hanebach
II miejsce - HANNA HUCZEK z kl.3a - opiekun Małgorzata Wokotrub
II miejsce - ZUZANNA PAŻDZIOR z kl.1c - opiekun Beata Romaniak
III miejsce - ALAN PASZKIEWICZ z kl.1b - opiekun Bożena Ostropolska
III miejsce - ADRIANNA ŁUKASIEWICZ z kl.2a - opiekun Bogumiła Bachór

WYRÓŻNIENIA:
Kacper Grubczyński z kl.1b
Mikołaj Bazylak z kl.1b
Krzysztof Dechnik z kl.1b
Kamil Śnieszko z kl.1b
Jagoda Gajzler z kl.1b - opiekun Bożena Ostropolska
Aleksandra Rajczakowska z kl.1b
Kaja Kobyłowska z kl. 1d
Kamil Śnieszko z kl.1b - opiekun Anna Kwiatkowska

KOLOROWE, PIĘKNE DEKORACJE MOŻNA OGLĄDAĆ NA GŁÓWNYM KORYTARZU SZOŁY!


 DAMĄ BYĆ

Każda z nas chce być damą, chce być traktowana jak dama i wydaje nam się, że dobrze zacząć od traktowania samej siebie w ten sposób, tzn. w sposób elegancki, z szacunkiem, z delikatnością charakterystyczną dla kobiet. Dziś dama to kobieta silna, ale i wrażliwa na świat otaczający. To kobieta, która z powodzeniem łączy pracę, dom, hobby, nie zapominając przy tym o sobie i swojej kobiecości, ale kobiecości rozumianej szeroko – od zewnętrza po wnętrze. Każda z nas może być damą. Duża, mała, młoda, starsza. Staramy się pokazywać, że warto postawić na wysoką jakość, klasę, ekskluzywność. Nie tylko w modzie, ale we wszystkim, co robimy: w relacjach z ludźmi, z osobami, z którymi współpracujemy, w podejściu do pracy, do tego, co robimy i na innych polach naszego życia.
Edukację trzeba zacząć od najmłodszych , w I grupie świetlicowej , której jestem wychowawcą zaproponowałam konkurs pt . „ Damą być” z okazji Dnia Kobiet . Celem konkursu było uwrażliwienie uczestników na piękno i subtelność kobiety i szukania odpowiedzi na pytanie, co to znaczy „Damą być” w obecnych czasach.
Do współpracy poprosiłam rodziców , którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w prace przygotowawcze do konkursu. W świetlicy przeprowadziłam pogadanki, pokazy multimedialne i zajęcia plastyczne , które dotyczyły tematu konkursu.
W dniu 8 marca część żeńska prezentowała swoje stroje ,maniery damy, jury ,której byłam przewodniczącą wraz z świetlikami płci męskiej wybrało jednogłośnie Maję Mazurkiewicz i Kasię Browolejt kl. I A , które spełniły wszystkie wymagania regulaminowe. Pozostałe uczestniczki też bardzo się starały i wypadły bardzo dobrze. Dziękuje rodzicom i moim świetlikom grupy I za zainteresowanie i udział w konkursie.


 
KONKURS PLASTYCZNY

 

dla wychowanków świetlic szkolnych i klas zerowych
Para buch, koła w ruch-magiczny
świat wierszy Juliana Tuwima

jt 01Głównym założeniem konkursu jest poszerzenie zainteresowań plastycznych, czytelniczych, rozwijanie wyobraźni artystycznej.


Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy płaskiej lub przestrzennej zgodnej z tematem.

Praca powinna być inspirowana jednym lub wieloma wierszami Juliana Tuwima. Dzieło może prezentować zdarzenie, postać, zwierzę, rzecz itp. zaprezentowaną w wierszach autora. jt 02

Technika pracy: dowolna
Format: dowolny
Jedno dziecko jest autorem jednej pracy.
Termin składania prac 15.03.2018 do p. Bogumiły Bachór, świetlica nr 24

 

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj121
Wczoraj559
Wizyt w tygodniu680
Wizyt w miesiącu8858
Łącznie wizyt834962

plakat czujesz niemoc

kampania dziecinstwo bez przemocy

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

  Fundacja kultury 03

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.