60-lecie SP3

 



60 lat minęło

 

9 października – długo przed 17.00, na którą zaplanowano uroczystą galę z okazji 60-lecia naszej szkoły, zapełniła się sala widowiskowa ZOK. Miejsca zajęli byli i obecni dyrektorzy oraz nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, absolwenci, uczniowie z rodzicami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się, m.in.: pani Ewa Skrzywanek - Dolnośląski Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta Złotoryja - pan Paweł Kulig, Starosta Złotoryjski - pan Rafał Miara oraz liczni przedstawiciele placówek oświatowych, lokalnych instytucji i stowarzyszeń. Zaproszono również przedstawicieli sponsorów szkoły, którym podziękowała za wsparcie Dyrektor Szkoły - pani Danuta Boroch.

Na tę okazję przygotowano wspaniały spektakl, którego głównym punktem była prezentacja złożona z archiwalnych zdjęć, a podkładem do niej były fragmenty publikacji „Dzieje Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotoryi (1958/1964/2024)”, pod red. Wiolety Michalczyk i Damiana Komady. Prezentacja była przeplatana wokalnymi, tanecznymi i sportowymi występami uczniów, tematycznie nawiązującymi do historii i sukcesów szkoły. Przedstawienie wzbudziło wiele emocji i wzruszeń wśród widzów. Wielu z nich rozpoznało się na prezentowanych zdjęciach, niejednemu zakręciła się łza w oku. Uroczystość pozostanie na długo w ich pamięci. Przy okazji składania życzeń urodzinowych dla szkoły padło wiele ciepłych słów i pozytywnych opinii na temat jej działań, nie tylko przez 60 lat od powstania, ale i obecnych.

Całość spektaklu reżyserowała pani Elżbieta Adamowicz. W role konferansjerów wcielili się: pani Aleksandra Rogulska i pan Janusz Bober. Przygotowaniem uczniów zajęły się panie: Renata Fuchs, Anna Hupental, Anna Jóźwiak, Anna Matoga, Alicja Szapował, Aleksandra Rogulska, Jolanta Kurasz-Dul i Magdalena Piwowarczyk. Dekoracje wykonały panie: Paulina Chaim i Magdalena Hanebach.

Po gali uroczystość przeniosła się do Gold Hotelu, gdzie czekał jubileuszowy tort, który został pokrojony przez dyrektorów szkoły: Barbarę Górzańską, Zbigniewa Wróblewskiego, Danutę Sosę, Leszka Łukaszewskiego i Danutę Boroch. Można było także wziąć do ręki monografię szkoły, aby zobaczyć jeszcze więcej zdjęć i zagłębić się we wspomnienia. A było co wspominać, bo niektórzy nie widzieli się od skończenia nauki lub pracy w „Trójce”. Był to naprawdę wzruszający wieczór.

Link do galerii Gazety Złotoryjskiej ze zdjęciami z 60-lecia: 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Drzwi otwarte szkoły

 

9 października miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Punktualnie o godzinie 14.00 pojawili się w naszej szkole goście - dawni nauczyciele, uczniowie i pracownicy. Wśród nich byli, m.in. pani Barbara Górzańska - dyrektor szkoły z lat 1965-1979, pan Zbigniew Wróblewski – dyrektor w latach 1979-1995, z żoną Bożeną, a także panie: Stanisława Chaim, Janina Pakulska, Maria Kłos, Maria Radwańska, Ewa Kramek, Agnieszka Dudek-Fedorowicz, Ewa Zator – byłe nauczycielki, Maria Świca-Drozdowska, Ludmiła Gajda, Aleksandra Wróblewska, Waldemar Dmitrowski, Beata Franczak, Jolanta Smolińska, Paweł Jarczak (ze swoimi dziećmi) i Michał Jarczak - absolwenci „Trójki”.

Odwiedzili nas także: pan Aleksander Borys – wiceprezes TMZZ oraz panie z administracji - Eugenia Kusa i pani Małgorzata Rytter. Gości przywitała dyrektor pani Danuta Boroch i pani Wioleta Michalczyk. Niektórym wzruszenie nie pozwalało mówić, gdy spotkali po kilkudziesięciu latach swoje koleżanki i kolegów. Zaczęło się od rozmów przy kawie i słodkościach (przygotowanych przez panie Katarzynę Urbańczyk i Katarzynę Urbanowską), przy stolikach z widokiem na wystawę z okazji 60-lecia. Od niej zaczęto zwiedzanie szkoły. Największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście kroniki szkolne. Każdy chciał siebie w nich znaleźć.

Pani Dorota Jarczak, wraz z uczniami, zaprosiła gości na pokazy chemiczne do nowoczesnej pracowni fizyczno-chemicznej. Zaproszeni goście mogli zobaczyć szereg ciekawych doświadczeń, takich jak pasta dla słonia, wybuch wulkanu, gejzer czy spalanie prochu oraz publikację na temat pracowni. Następnie pokazano, znajdujące się na II piętrze, makiety Złotoryi i zabytków miasta i okolicy, które wykonali uczniowie pod kierunkiem pana Damiana Komady. Wzbudziły one zachwyt dbałością o szczegóły i starannością wykonania.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie biblioteki oraz klas nauczania początkowego. Każdy chciał zobaczyć swoją dawną pracownię, a byli dyrektorzy – swój gabinet. Na koniec obejrzano stołówkę szkolną i wrócono na wystawę. Uczestnicy zwiedzania wyrazili wyrazy uznania za zmiany, jakie zaszły w szkole. Spodobał im się wystrój korytarzy i sal lekcyjnych oraz to, że wiele z jego elementów ma charakter edukacyjny. Wspomnienia nie miały końca, a ich ciąg dalszy nastąpił po popołudniowej gali.

 

 


 

Spotkanie autorskie w bibliotece szkolnej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

 

Biblioteka szkolna aktywnie włącza się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2024 pod hasłem „Poznajmy się w Bibliotece”. Z tej okazji 11 października odwiedził nas absolwent szkoły, a od niedawna debiutant na polu literatury Michał Klimaszewski. Na spotkanie z autorem zaprosiliśmy klasę 7b wraz z wychowawcą panią Martą Preyzner.

Michał uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 3 im, Henryka Brodatego w latach 2007-2013. Obecnie studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu a w wolnych chwilach pisze. W czerwcu tego roku ukazała się jego debiutancka powieść ”Dawca”.

Podczas pasjonującego spotkania dowiedzieliśmy się m. in. jak skutecznie pogodzić wymagające studia z pracą nad książką, jakie wyzwania musi podjąć młody autor, żeby wydać książkę oraz poznaliśmy kilka ciekawostek dotyczących samej powieści.

Z uwagi na tegoroczną rocznicę 60-lecia działalności szkoły spotkanie było również okazją do powspominania szkolnych lat, młodzieńczych perypetii i marzeń, które zrodziły się w tych właśnie murach.

Bardzo dziękujemy autorowi za spotkanie i życzymy dalszych sukcesów.

1

 

2

 


 

Wytańczyć 60 – lecie Trójki

 

Jubileusze można obchodzić, świętować w różnej formie...

My – uczniowie TRÓJKI wybraliśmy taniec i śpiew; co wcale nie było zadaniem łatwym.

Od czerwca br., pod okiem instruktorek z klasy 5a [Leny i Magdy] oaz ósmoklasistek [Hani, Jagody i Kai] ćwiczyliśmy układ kroków Jerusalema Dance. Rodzice zakupili nam okazjonalne, kolorowe T-sherty dla podkreślenia ważności jubileuszu. Wszak 60 – lecie szkoły zobowiązuje...

Rześkie, poranne powietrze oraz promienie słońca, po trzech ponurych, jesiennych dniach, zachęcały nas do wspólnej zabawy. Wszyscy chętni... uczniowie, rodzice, nauczyciele, Burmistrz Miasta – Pan Paweł Kulig, Dyrektorka Szkoły – Pani Danuta Boroch na płycie dziedzińca „wytańczyli” święto szkoły.

Następnie dzieci tworzyły szkolne graffiti, starsi uczniowie, spontanicznie, zaprezentowali z Panią Alicją znany taniec „Belgijkę”. Mogliśmy skosztować pysznej, złotoryjskiej wody z saturatora, dzięki współpracy z Rejonowym Przedsiębiorstwem Komunalnym SP. z o.o. w Złotoryi. Dziękujemy Pani Prezes – Ewie Łukasiewicz [absolwentce naszej Trójki]. Taki saturator, to świetny pomysł na promocję zdrowej wody i sentymentalna podróż w czasie...

Te chwile na długo zostaną w naszej pamięci, bowiem my je tworzyliśmy. Pokazaliśmy, że potrafimy się integrować i wspólnie bawić; starsi i młodsi...

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Pozytywnie zakręceni :)

PS
Zapraszamy na mini wystawę naszych prac [II piętro – Budynek A – jeszcze do piątku, 25.10.24 r.]

 



FESTYN Z OKAZJI 60-LECIA NASZEJ SZKOŁY

 

Nasza szkoła obchodzi 60-lecie, z tej okazji 3 października 2024 r. klasy 1-3 wzięły udział w jubileuszowym festynie. Wspólne świętowanie otworzyła pani dyrektor Danuta Boroch.

Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji. Nauczyciele oraz starsi uczniowie przygotowali dla nich stanowisko, na którym mogli zrobić tatuaże, kolorowe warkoczyki oraz tworzyć różne bransoletki. Dzieci rysowały i ozdabiały swoje inicjały.

W pracowni chemicznej uczniowie obserwowali ciekawe eksperymenty chemiczne. Pod kierunkiem p. P. Ruty mogły poćwiczyć z kijkami nordic walking. Każda klasa mogła też przypomnieć sobie poznane piosenki na zajęciach muzycznych oraz pograć na tubach.

Wiele radości sprawiły zabawy na dmuchanym zamku. Dzieci brały udział w klasowych rozgrywkach w „Dwa ognie”, które wywołały wiele emocji. Spragnieni nie tylko sportowych wrażeń mogli zaspokoić pragnienie na stoisku „Lemoniadowy zawrót głowy” przygotowany przez RPK Złotoryja. W czasie przerw między różnymi aktywnościami dzieci mogły zjeść pyszną kiełbaskę i bułeczkę.

Na zakończenie festynu klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz popcorn. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji naszego festynu, serdecznie dziękujemy. To były bardzo aktywne i wesołe urodziny „Trójki”!


 

Dzieje Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotoryi (1958/1964 - 2024)

promocja publikacji 60 lat sp3 v2

 


 

Wyniki konkursu plastycznego ,,Trójka- szkoła naszych marzeń’’

konkurs plastyczny 60 lat sp3 v2

 

01

 

02

 

03

 


 

Spotkania z byłymi dyrektorami SP3 w ramach obchodów 60-lecia szkoły

 

Cykl spotkań z byłymi dyrektorami szkoły zakończyliśmy wizytą pani Barbary Górzańskiej, która kierowała naszą szkołą w latach 1965-1979. Uczniowie klas 7c i 8c aktywnie uczestnicząc w spotkaniu mieli możliwość poznać wiele ciekawostek dotyczących ówczesnego funkcjonowania szkoły, zadań i obowiązków uczniów oraz nauczycieli. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

 


 

Spotkanie z okazji obchodów 60-lecia z byłymi dyrektorami SP3

 

W dniach 2 i 3 października na zaproszenie Szkoły Bibliotekę szkolną odwiedzili byli dyrektorzy: Danuta Sosa i Zbigniew Wróblewski. Z dyrektorami spotkali się uczniowie klasy 6b i 7c. Spotkanie zorganizowane w ramach obchodów 60-lecia Szkoły było świetną okazją do powspominania minionych lat, zwrócenia uwagi na zmiany w funkcjonowaniu i wyposażeniu szkoły oraz porównania jak wyglądała nauka uczniów w czasach naszych rodziców, a jak wygląda teraz. Zaproszeni goście odpowiadali na ciekawe i liczne pytania ze strony uczniów, a na zakończenie spotkania otrzymali książkę pt. „DZIEJE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W ZŁOTORYI (1958/1964 - 2024)” i drobne upominki.

 


 

RAJD JUBILEUSZOWY

11 września 2024 r. w 60. rocznicę powstania Naszej Szkoły, 6. klas wzięło udział w "Grze Terenowej". Śladami historycznych atrakcji naszego miasta wędrowało 120 uczniów klas 4b, 4c, 5a, 5c, 6a, 6d, wypełniając kartę pracy z pytaniami o detale i szczegóły, wymagające dokładnej wiedzy z historii najstarszego polskiego miasta.

Dokumentacja fotograficzna wyprawy po złotoryjskich zabytkach podniosła poziom rywalizacji o zwycięstwo w rajdzie, a efekt był zaskakujący dla Jury konkursu, które w tej sytuacji przyznało równorzędne wyróżnienia dla wszystkich uczestników jubileuszowego przedsięwzięcia. Słoneczne zakończenie rajdu nad zalewem uświetniły wyczyny odważnych SP 3-kowiczów na wysokościach parku linowego oraz gorące kiełbaski z grilla serwowane przez opiekuna rajdu i wychowawców klas.

Przewodnicząca komisji p. Dyrektor Danuta Boroch oraz historycy p. Damian Komada, p. Sonia Chmielewska i koordynator rajdu p. Jacek Kuczyński.

 



Wystawa o historii szkoły

 

11 września została uroczyście otwarta wystawa obrazująca 60 lat historii naszej szkoły. Wstęgę, w obecności zgromadzonych przedstawicieli uczniów i nauczycieli, przecięli: pan Paweł Kulig - Burmistrz Złotoryi, pani Dyrektor Danuta Boroch oraz koordynator wystawy - pani Wioleta Michalczyk.

Na wystawie - w gablotach i antyramach możemy zobaczyć wiele, związanych z "Trójką", eksponatów. Są one pogrupowane tematycznie. W gablotach znajdują się m.in. dyplomy, zdjęcia, instrumenty muzyczne, świadectwa, odznaki uczniowskie i odznaczenia nauczycieli, przybory szkolne i wiele innych. Są także sztandary szkolne, mundurki harcerskie i puchary sportowe. Eksponaty zostały przekazane przez byłych uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Część z nich zebrała pani Maria Bielak. Osobną grupę, budzącą największe zainteresowanie, stanowią kroniki szkolne - od 1964 roku. Można w nich znaleźć zapiski o działaniach szkoły na przestrzeni 60 lat.

Wystawę przygotowała pani Wioleta Michalczyk, której pomagali: pan Damian Komada i pani Katarzyna Urbańczyk. Antyramy przedstawiające najważniejsze wydarzenia z każdego dziesięciolecia wykonały panie Paulina Chaim i Magdalena Hanebach. Organizacja wystawy nie byłaby możliwa bez ogromnej pomocy ze strony pracowników obsługi (pań Moniki, Mariki i Elżbiety oraz panów Ryszarda i  Stanisława), a także administracji szkoły (pań Izabeli i Natalii).

 


 

 

kuratorium

 

 

burmistrz

 

 

starostwo

 

 

placowki oswiatowe

 

 

oszw

 

 

przedszkole

 

 

poppp

 

 

mine master

 

 

znp

 

 

zok mbp

 

 

biblioteka pedagogiczna

 

 

straz pozarna

 

 

mops

 

 

sanepid

 

 

TMZZ

 

 

list str 1 v2

 

 

list str 2 v2

 

 

list3

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj122
Wczoraj283
Wizyt w tygodniu2595
Wizyt w miesiącu9625
Łącznie wizyt824030

plakat czujesz niemoc

kampania dziecinstwo bez przemocy

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

  Fundacja kultury 03

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.