Dzisiaj jest: 19 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Pedagog szkolny

BEATA CHUDZIŃSKA - opieka nad oddziałami przedszkolnymi, klasami edukacji wczesnoszkolnej oraz klasami 4.

MAŁGORZATA REGULSKA - opieka nad klasami 5 - 8.

godziny pracy pedagoga i psychologa

ramkapomocowa

pdf broszura - Dzieci w wirtualnej sieci

pdfbroszura - Nastolatki w wirtualnym tunelu

poradnia

STOWARZYSZENIE MONAR – PORADNIA PROFILAKTYKI, LECZENIA I TERAPII UZALEŻNIEŃ W JELENIEJ GÓRZE

Oferta placówki dotycząca „Pilotażowego programu w zakresie oddziaływań terapeutycznych skierowanych do dzieci i młodzieży problemowo korzystających z nowych technologii cyfrowych oraz ich rodzin” finansowanego przez NFZ.

Program zakłada pomoc dzieciom i młodzieży z problemem tzw. Uzależnień behawioralnych tutaj nazwanych nowymi technologiami cyfrowymi (problemem nadużywania i uzależnienia od mediów społecznościowych, gier, telefonu, komputera, itp.)

Program obejmuje pomoc dzieciom od 4 do 18 roku życia oraz ich rodzicom lub opiekunom prawnym. Proces diagnostyczny rozpoczyna się od wizyty u psychologa, który kwalifikuje do programu. Program jest dostosowany do każdej grupy wiekowej. (u najmłodszych jest kładziony nacisk na pracę z rodzicami, a u starszych na pracę z dzieckiem i rodzicami). Beneficjenci mogą zostać zakwalifikowani do programu krótkoterminowego (12 tygodni) lub długoterminowego (6 miesięcy) lub mogą zostać objęci konsultacjami i psychoedukacją. W ramach programu oferowana jest diagnoza psychologa, specjalisty psychoterapii uzależnień, psychiatry, terapia psychologiczna, sesje psychoterapii indywidualnej, sesje psychoedukacji, sesje psychoterapii rodzin oraz psychoterapia grupowa dla starszej młodzieży.

W razie pytań – kontakt telefoniczny 75 64 733 90 (rejestracja) lub 509 928 378 (dyrektor placówki).

STOWARZYSZENIE MONAR – PORADNIA PROFILAKTYKI, LECZENIA I TERAPII UZALEŻNIEŃ W JELENIEJ GÓRZE przy ul. Wolności 70

pdfRady i porady - materiały dla uczniów i rodziców

pedagog

Gdzie szukać pomocy ?

Darmowa, całodobowa pomoc Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego

519618183

Telefon zaufania dzieci i młodzieży

Całodobowa, bezpłatna infolinia Rzecznika Praw Dziecka dla dzieci, młodzieży
oraz ich opiekunów

Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

(pn.-pt.,od 12 do 15)

pedagog1

pedagog2

pedagog3

DROGI UCZNIU, JEŚLI:

• Masz problem i nie wiesz, jak go rozwiązać,
  • Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem,
  • Jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy,
  • Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny,
  • Masz problemy rodzinne,
  • Chciałbyś z kimś porozmawiać,
  • Masz ciekawe pomysły, którymi chciałbyś się podzielić,
  • Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,
  • Chciałbyś pomóc innym, a nie wiesz w jaki sposób.

PRZYJDŹ !!!    PAMIĘTAJ!!! NIE JESTEŚ SAM ZE SWOIM PROBLEMEM!

DROGI RODZICU!

JEŚLI TWOJE DZIECKO JEST:

• Bardzo lękliwe, boi się ludzi
  • Często choruje
  • Ma problemy w nauce
  • Często płacze i jest rozdrażnione
  • Zbyt pobudliwe i nerwowe
  • Skarży się, że nie ma koleżanek i kolegów
  • Często zachowuje się agresywnie
  • Wycofane i nieśmiałe, zamknięte
  • Ma problemy w nauce
  • Lubi oglądać bajki i filmy z przemocą
  • Nie chce rozmawiać z rodzicami
  • Nie lubi chodzić do szkoły, wagaruje
  • Nic je nie interesuje

ZGŁASZAJĄC SIĘ DO SPECJALISTY, MOŻESZ ZAPOBIEC POWAŻNYM PROBLEMOM!!!

NIE CZEKAJ, AŻ TWOJE DZIECKO WPADNIE W ZŁE TOWARZYSTWO, SIĘGNIE PO UŻYWKI. REAGUJ TERAZ I SZUKAJ POMOCY!!!

TELEFON ZAUFANIA

Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom, prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Zadbaj o dziecięcy mózg – film, który warto zobaczyć !

DROGI NAUCZYCIELU, JEŚLI:

• Masz problem z uczniem
  • Potrzebujesz wsparcia
  • Potrzebujesz pomocy z zespołem klasowym
  • Zauważysz niepokojące zachowania ucznia
  • Potrzebujesz wsparcia w rozmowie z rodzicem
  • Oczekujesz jakiejkolwiek pomocy ze strony pedagoga lub psychologa serdecznie zapraszamy. Możesz liczyć na nasze wsparcie i pomoc.

Zdalna praca pedagogów i psychologa:

Pedagodzy szkolni i psycholog są do dyspozycji rodziców/opiekunów oraz uczniów za pośrednictwem:

1. Strony internetowej szkoły (adresów mailowych oraz „skrzynki wsparcia”)
  2. Dziennika elektronicznego
  3. Kontaktów indywidualnych lub telefonicznych

Zadania realizowane przez pedagogów i psychologa podczas zdalnego nauczania:

1. Udzielanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
  2. Monitorowanie realizacji obowiązku szkolnego.
  3. Na bieżąco, w związku ze zmieniająca się dynamicznie sytuacją, wskazywanie rodzicom/opiekunom/uczniom instytucji, organizacji świadczących pomoc i wsparcie.
  4. Profilaktyka zdrowotna – organizacja zajęć profilaktycznych online dotyczący zdrowia psychicznego dla uczniów.
  5. Systematyczna współpraca z wychowawcami, nauczycielami w kwestiach wychowawczych, pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów.
  6. Indywidualne spotkania z uczniami, wymagającymi wsparcia i pomocy w reżimie sanitarnym.
  7. Przygotowywanie i umieszczanie na stronie szkoły artykułów, filmów o tematyce zdrowotnej lub dotyczącej bieżącej sytuacji.
  8. Indywidualne porady, konsultacje, rozmowy.