LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

laboratoria logo

Gmina Miejska Złotoryja otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

Gmina Miejska Złotoryja otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 331 500 zł w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i przeznaczone są na wsparcie realizacji inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury –„Laboratoria przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób interesujący, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań oraz obycie się z nowymi technologiami.

Za pozyskane środki finansowe szkoły zakupią nowe urządzenia technologiczne oraz pomoce naukowe potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności uczniów.

Sprzęt zakupiony w ramach programu uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Wsparcie finansowe zostało przyznane w zależności od liczby uczniów w szkole. Pozyskane środki w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” trafią do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Złotoryja.

Wysokość wsparcia :
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotoryi - 146 400 zł
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi - 185 100 zł

 


 

Mobilne Laboratoria Przyszłości

 

W czwartek, 1 grudnia 2022 roku uczniowie klas 4-6 naszej szkoły wzięli udział w zajęciach w ramach projektu "Mobilne Laboratoria Przyszłości". Zajęcia odbyły się w pracowniach informatycznych, gdzie prowadzone były prezentacje dotyczące drukowania na drukarce 3D oraz tego, w jaki sposób kamera przetwarza obraz na komputerze.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj90
Wczoraj333
Wizyt w tygodniu1391
Wizyt w miesiącu9236
Łącznie wizyt751583

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 Fundacja kultury 03

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.