Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Biblioteka - z kiermaszu na kiermasz

Jedną z imprez promujących czytelnictwo jest Kiermasz Taniej Książki organizowany w bibliotece szkolnej tradycyjnie przed gwiazdką oraz na wiosnę. Środki pozyskane ostatnio w kwocie 285zł przeznaczyliśmy na powiększenie zasobów innego szczytnego Kiermaszu dla Piotrka, na którym zakupiliśmy wiele gier stolikowych oraz książek do biblioteki szkolnej. Staramy się też upiększyć miejsca, w których przebywają czytelnicy. Tym razem zakupiliśmy wiosenno-wielkanocne ozdoby na okna.

Dzięki kiermaszom zgromadziliśmy też w Księgarni Tuliszków kwotę 150 zł do wykorzystania na przyszłe zakupy.

Wszystkie te działania mogły być zrealizowane dzięki naszym czytelnikom, którzy chętnie uczestniczą w kiermaszach oraz Rodzicom, Dziadkom,…

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na następne akcje!

Biblioteczny Konkurs rozstrzygnięty!


Z przyjemnością informujemy, że mamy już zwycięzcę konkursu na logo i tytuł gazetki szkolnej.

Komisja po zapoznaniu się z pracami, które wpłynęły do biblioteki zdecydowała, że gazetka szkolna będzie miała tytuł: ”Trójkowe wieści”.

1 miejsce Dawid Kowalczyk kl 7b.

Wyróżnienia: Natalia Kowalczyk kl 2c, Hanna Brzumowska kl 3b, Mikołaj Bazylak, Hanna Biedak, Anna Michaluk, Anastasia Trofimenko z kl.7c.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujmy!

Wręczenie nagród dla wszystkich wyróżnionych będzie w Tygodniu Patrona Szkoły.

Mamy nadzieję, że pierwszy numer gazetki trafi do Waszych rąk w sześćdziesiątą, czyli diamentową rocznicę powstania naszej szkoły, a w niej m.in. niepublikowane jeszcze utwory uczniów z  bibliotecznego konkursu literackiego.

Chcemy również podziękować RODZICOM- Państwu Radkiewiczom oraz Brzumowskim  za książki przekazane do biblioteki szkolnej.

g1 v2

 

g2v2

 

konkurs

Biblioteka ekologicznie

Biblioteka szkolna zawsze włącza się w propagowanie tematyki ochrony Ziemi, środowiska, wody.

Dzieci z klas 0 m.in. układały puzzle, kolorowały malowankę - gigant związaną z ochroną lasu i jego przyjaciół, układały tangramy.

Młodsze klasy podczas lekcji w bibliotece rozwiązywały zadania zaproponowane przez Zespół Edukacji pah (Polska Akcja Humanitarna) m.in.”Świat i ja” związane z przedstawieniem jaki nasz świat jest obecnie, a co może uczynić go lepszym w przyszłości. Dzieci poznawały takie wartości, jak odpowiedzialność, szacunek, otwartość. Podjęte na zajęciach tematy to m.in. Po co nam woda?, co pływa w oceanie?, jaki wpływ mają śmieci na zwierzęta żyjące w oceanie?, czego brak, gdy przychodzi katastrofa naturalna? , litry wody potrzebne do produkcji 1kg danego produktu itp.

Dzieci bardzo chętnie wykonywały zadania, wykazały się dużą wiedzą i wrażliwością.

Klasa 4a miała za zadanie umieszczenie w chmurkach przy zwierzętach haseł propagujących troskę o środowisko, w którym żyją.

„Każdy dzień niech będzie dniem Ziemi!

Dbajmy o Ziemię na co dzień! ”

To piękne i cenne hasło uczennicy z klasy 4a niech towarzyszy nam stale!

Do dyspozycji nauczycieli w pokoju nauczycielskim udostępniono materiały m.in. woda w kryzysie klimatycznym, woda ,jako globalne wyzwanie, a ty czujesz klimat?, pomoc humanitarna itp.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek związanych z ekologią oraz gazetka „Bądź dalEKOwzroczny”, gdzie zamieszczono  wypowiedzi  polskiej noblistki Olgi Tokarczuk na temat ekologii i ochrony przyrody.

Uwaga konkurs!

konkurs na logo gazetki szkolnej

Pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                                           Wisława Szymborska

„My, uczniowie pierwszej klasy
uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy…”

Biblioteka szkolna corocznie przeżywa wielkie święto. Jest nim przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych. Uroczystość odbyła się 28.02.2024r. dla czterech klas.

Biblioteka przybrała odświętny wystrój. Akt pasowania poprzedziły trzy próby (mądrości, ciszy i głośnego czytania), którym poddani zostali przyszli czytelnicy. Dzieci odgadywały ze scenek, wierszy i piosenek przygotowanych przez uczniów klasy 4a oraz uczennice z kl.4c i 3c ,tytuły i bohaterów bajek, wierszy, książek i filmów. Poradziły sobie doskonale! Zapewne ułatwiły to wspaniałe, bajkowe stroje naszych artystów i piękne popisy wokalne. Pierwszaki mówiły o swoich doświadczeniach czytelniczych. Pięknie i mądrze odpowiadały  na pytanie „Dlaczego warto czytać książki?” Przyszli czytelnicy
nauczyli się jak postępować z książką, poznali zasady prawidłowego korzystania z biblioteki szkolnej.

Po pomyślnym przejściu wszystkich prób uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki symbolicznymi piórami. Młodych czytelników obdarowano prezentami, którymi były: książka ”Wnuczka Antykwariusza”, kolorowe zakładki, recepta dla czytelnika, wydrukowane prośby książki, mini instrukcja „Jak czytać z dzieckiem?”, list do Rodziców zachęcający do czytania dzieciom ,korzystania z zasobów biblioteki oraz zalety czytania książek. Słodką niespodziankę 
ufundowała Dyrekcja szkoły.

Cieszymy się ,że przybyło nam wielu młodych czytelników. Mamy nadzieję, że będą nas często odwiedzać, rozbudzać swoją ciekawość i poznawać nowych książkowych przyjaciół.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji wspólnego, bibliotecznego święta.

Biblioteka Walentynkowo - Randka z książką

Co roku  w naszej bibliotece obchodzone są

14 LUTEGO - WALENTYNKI -   ŚWIĘTO MIŁOŚCI I PRZYJAŹNI

ØW tym dniu zapraszamy do kącika wróżb, cytatów, wierszy i książek o tematyce szczęścia, przyjaźni, miłości.

ØTo dobre miejsce do wybrania wierszyka, czy ciekawej myśli na walentynkową karteczkę, którą podaruje Ci biblioteka.

ØTu dowiesz się kim był św. Walenty i poznasz przysłowia i sentencje o miłości, szczęściu, przyjaźni.

ØWeź udział w konkursie polegającym na połączeniu romantycznych, literackich postaci z utworami ,konkursie na zabawną kartkę walentynkową.

ØRandka w ciemno z książką - wypożyczenia walentynkowych książek - niespodzianek.

ØSłodka niespodzianka z walentynką dla wypożyczających.

ØLoteria walentynowa, w której każdy los wygrywa.

ØW odświętnej , walentynkowej scenerii można będzie zrobić zdjęcie z przyjaciółką, przyjacielem od serca.

ØBędzie głośne czytanie dla przedszkolaków o przyjaźni i miłości.

ØZapraszamy - nie tylko w walentynki - do biblioteki na przetestowanie nowych gier stolikowych zakupionych z funduszy pozyskanych z wcześniejszego kiermaszu i loterii.

Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy!

BIBLIOTEKA PRZED ŚWIĘTAMI

Tak jak co roku biblioteka szkolna zapewniła czytelnikom wiele atrakcji w przedświątecznym czasie. W pięknie udekorowanej bibliotece można było obejrzeć wystawę książek o tematyce świątecznej, zakupić dla siebie lub bliskich książkę  na świątecznym  kiermaszu, wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Za zebrane pieniądze (350zł) kupiliśmy książki, które wzbogacą nasz księgozbiór m.in. dla miłośników rysowania - z serii „Jak rysować?” oraz „Akademia rysowania”. Systematycznie uzupełniamy elementy wystroju naszej biblioteki oraz kupujemy drobiazgi na następny kiermasz.

Biblioteczne Mikołajki były bardzo udane. Czytelnicy mogli poszukać między książkami mikołajkowej zakładki z cukierkiem, można było rozwiązać krzyżówkę, rebus, pokolorować obrazek, zrobić sobie wesołe zdjęcie. Mieliśmy wielu mikołajowych gości. Szczególnie miło wspominamy  grupy pięknie przebranych przedszkolaków, którym w tym dniu mikołajkowe opowieści czytały uczennice z kl. 6c Aleksandra Grzęska i Aurelia Kleban, a dzieci na pamiątkę spotkania otrzymały okolicznościową pieczątkę.

Biblioteczny Mikołaj stara się nie zapominać o grzecznych pracownikach szkoły, którzy często nam pomagają.

Był to mile spędzony czas, pełen radości i uśmiechu.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w kiermaszu,

 loterii i Mikołajkach

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

W szkole ,czas świąt bogaty jest w wiele inicjatyw i akcji charytatywnych, w które co roku włącza się biblioteka m.in. w zbiórkę ,,Dobrych monet”, akcję ,,Zrób coś dobrego”, czy WOŚP.

Z okazji

Świąt

Życzymy

Całej Społeczności Szkolnej ,

Rodzicom oraz Wszystkim Sympatykom

Zdrowia, radości i książkowych przyjemności!

Pracownicy Biblioteki Szkolnej

 

Nagrody w konkursie "Wczoraj i dziś - potrzebny Miś" rozdane

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj16
Wczoraj201
Wizyt w tygodniu16
Wizyt w miesiącu8352
Łącznie wizyt760149

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 Fundacja kultury 03

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.