BIBLIOTEKA
Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi
znajduje się na I piętrze w sali nr 13 i nr 15
Pracownicy biblioteki: Beata Dąbrowska, Bogumiła Bachór i Małgorzata Zalewska
Regulamin Szkolnego Centrum Informacji Multimedialnej
Szkolny regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników
Godziny pracy biblioteki szkolnej
Narodowe Czytanie 2024
Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi jak co roku włączyli się w obchody ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczna edycja 2024 poświęcona była utworowi Juliusza Słowackiego „Kordian”. Była to wspaniała okazja do przypomnienia sobie tego ważnego dzieła. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję i utwory Jana Kochanowskiego.
Biblioteka - z kiermaszu na kiermasz
Jedną z imprez promujących czytelnictwo jest Kiermasz Taniej Książki organizowany w bibliotece szkolnej tradycyjnie przed gwiazdką oraz na wiosnę. Środki pozyskane ostatnio w kwocie 285zł przeznaczyliśmy na powiększenie zasobów innego szczytnego Kiermaszu dla Piotrka, na którym zakupiliśmy wiele gier stolikowych oraz książek do biblioteki szkolnej. Staramy się też upiększyć miejsca, w których przebywają czytelnicy. Tym razem zakupiliśmy wiosenno-wielkanocne ozdoby na okna.
Dzięki kiermaszom zgromadziliśmy też w Księgarni Tuliszków kwotę 150 zł do wykorzystania na przyszłe zakupy.
Wszystkie te działania mogły być zrealizowane dzięki naszym czytelnikom, którzy chętnie uczestniczą w kiermaszach oraz Rodzicom, Dziadkom,…
Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na następne akcje!
Biblioteczny Konkurs rozstrzygnięty!
Z przyjemnością informujemy, że mamy już zwycięzcę konkursu na logo i tytuł gazetki szkolnej.
Komisja po zapoznaniu się z pracami, które wpłynęły do biblioteki zdecydowała, że gazetka szkolna będzie miała tytuł: ”Trójkowe wieści”.
1 miejsce Dawid Kowalczyk kl 7b.
Wyróżnienia: Natalia Kowalczyk kl 2c, Hanna Brzumowska kl 3b, Mikołaj Bazylak, Hanna Biedak, Anna Michaluk, Anastasia Trofimenko z kl.7c.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujmy!
Wręczenie nagród dla wszystkich wyróżnionych będzie w Tygodniu Patrona Szkoły.
Mamy nadzieję, że pierwszy numer gazetki trafi do Waszych rąk w sześćdziesiątą, czyli diamentową rocznicę powstania naszej szkoły, a w niej m.in. niepublikowane jeszcze utwory uczniów z bibliotecznego konkursu literackiego.
Chcemy również podziękować RODZICOM- Państwu Radkiewiczom oraz Brzumowskim za książki przekazane do biblioteki szkolnej.
Biblioteka ekologicznie
Biblioteka szkolna zawsze włącza się w propagowanie tematyki ochrony Ziemi, środowiska, wody.
Dzieci z klas 0 m.in. układały puzzle, kolorowały malowankę - gigant związaną z ochroną lasu i jego przyjaciół, układały tangramy.
Młodsze klasy podczas lekcji w bibliotece rozwiązywały zadania zaproponowane przez Zespół Edukacji pah (Polska Akcja Humanitarna) m.in.”Świat i ja” związane z przedstawieniem jaki nasz świat jest obecnie, a co może uczynić go lepszym w przyszłości. Dzieci poznawały takie wartości, jak odpowiedzialność, szacunek, otwartość. Podjęte na zajęciach tematy to m.in. Po co nam woda?, co pływa w oceanie?, jaki wpływ mają śmieci na zwierzęta żyjące w oceanie?, czego brak, gdy przychodzi katastrofa naturalna? , litry wody potrzebne do produkcji 1kg danego produktu itp.
Dzieci bardzo chętnie wykonywały zadania, wykazały się dużą wiedzą i wrażliwością.
Klasa 4a miała za zadanie umieszczenie w chmurkach przy zwierzętach haseł propagujących troskę o środowisko, w którym żyją.
„Każdy dzień niech będzie dniem Ziemi!
Dbajmy o Ziemię na co dzień! ”
To piękne i cenne hasło uczennicy z klasy 4a niech towarzyszy nam stale!
Do dyspozycji nauczycieli w pokoju nauczycielskim udostępniono materiały m.in. woda w kryzysie klimatycznym, woda ,jako globalne wyzwanie, a ty czujesz klimat?, pomoc humanitarna itp.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek związanych z ekologią oraz gazetka „Bądź dalEKOwzroczny”, gdzie zamieszczono wypowiedzi polskiej noblistki Olgi Tokarczuk na temat ekologii i ochrony przyrody.
Pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
„My, uczniowie pierwszej klasy
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy…”
Biblioteka szkolna corocznie przeżywa wielkie święto. Jest nim przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych. Uroczystość odbyła się 28.02.2024r. dla czterech klas.
Biblioteka przybrała odświętny wystrój. Akt pasowania poprzedziły trzy próby (mądrości, ciszy i głośnego czytania), którym poddani zostali przyszli czytelnicy. Dzieci odgadywały ze scenek, wierszy i piosenek przygotowanych przez uczniów klasy 4a oraz uczennice z kl.4c i 3c ,tytuły i bohaterów bajek, wierszy, książek i filmów. Poradziły sobie doskonale! Zapewne ułatwiły to wspaniałe, bajkowe stroje naszych artystów i piękne popisy wokalne. Pierwszaki mówiły o swoich doświadczeniach czytelniczych. Pięknie i mądrze odpowiadały na pytanie „Dlaczego warto czytać książki?” Przyszli czytelnicynauczyli się jak postępować z książką, poznali zasady prawidłowego korzystania z biblioteki szkolnej.
Po pomyślnym przejściu wszystkich prób uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki symbolicznymi piórami. Młodych czytelników obdarowano prezentami, którymi były: książka ”Wnuczka Antykwariusza”, kolorowe zakładki, recepta dla czytelnika, wydrukowane prośby książki, mini instrukcja „Jak czytać z dzieckiem?”, list do Rodziców zachęcający do czytania dzieciom ,korzystania z zasobów biblioteki oraz zalety czytania książek. Słodką niespodziankę ufundowała Dyrekcja szkoły.
Cieszymy się ,że przybyło nam wielu młodych czytelników. Mamy nadzieję, że będą nas często odwiedzać, rozbudzać swoją ciekawość i poznawać nowych książkowych przyjaciół.
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji wspólnego, bibliotecznego święta.
Biblioteka Walentynkowo - Randka z książką
Co roku w naszej bibliotece obchodzone są
14 LUTEGO - WALENTYNKI - ŚWIĘTO MIŁOŚCI I PRZYJAŹNI
ØW tym dniu zapraszamy do kącika wróżb, cytatów, wierszy i książek o tematyce szczęścia, przyjaźni, miłości.
ØTo dobre miejsce do wybrania wierszyka, czy ciekawej myśli na walentynkową karteczkę, którą podaruje Ci biblioteka.
ØTu dowiesz się kim był św. Walenty i poznasz przysłowia i sentencje o miłości, szczęściu, przyjaźni.
ØWeź udział w konkursie polegającym na połączeniu romantycznych, literackich postaci z utworami ,konkursie na zabawną kartkę walentynkową.
ØRandka w ciemno z książką - wypożyczenia walentynkowych książek - niespodzianek.
ØSłodka niespodzianka z walentynką dla wypożyczających.
ØLoteria walentynowa, w której każdy los wygrywa.
ØW odświętnej , walentynkowej scenerii można będzie zrobić zdjęcie z przyjaciółką, przyjacielem od serca.
ØBędzie głośne czytanie dla przedszkolaków o przyjaźni i miłości.
ØZapraszamy - nie tylko w walentynki - do biblioteki na przetestowanie nowych gier stolikowych zakupionych z funduszy pozyskanych z wcześniejszego kiermaszu i loterii.
Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy!