Dzisiaj jest: 5 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Adrian, Fryderyk, Oliwia

Pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                                           Wisława Szymborska

„My, uczniowie pierwszej klasy
uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy…”

Biblioteka szkolna corocznie przeżywa wielkie święto. Jest nim przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych. Uroczystość odbyła się 28.02.2024r. dla czterech klas.

Biblioteka przybrała odświętny wystrój. Akt pasowania poprzedziły trzy próby (mądrości, ciszy i głośnego czytania), którym poddani zostali przyszli czytelnicy. Dzieci odgadywały ze scenek, wierszy i piosenek przygotowanych przez uczniów klasy 4a oraz uczennice z kl.4c i 3c ,tytuły i bohaterów bajek, wierszy, książek i filmów. Poradziły sobie doskonale! Zapewne ułatwiły to wspaniałe, bajkowe stroje naszych artystów i piękne popisy wokalne. Pierwszaki mówiły o swoich doświadczeniach czytelniczych. Pięknie i mądrze odpowiadały  na pytanie „Dlaczego warto czytać książki?” Przyszli czytelnicy
nauczyli się jak postępować z książką, poznali zasady prawidłowego korzystania z biblioteki szkolnej.

Po pomyślnym przejściu wszystkich prób uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki symbolicznymi piórami. Młodych czytelników obdarowano prezentami, którymi były: książka ”Wnuczka Antykwariusza”, kolorowe zakładki, recepta dla czytelnika, wydrukowane prośby książki, mini instrukcja „Jak czytać z dzieckiem?”, list do Rodziców zachęcający do czytania dzieciom ,korzystania z zasobów biblioteki oraz zalety czytania książek. Słodką niespodziankę 
ufundowała Dyrekcja szkoły.

Cieszymy się ,że przybyło nam wielu młodych czytelników. Mamy nadzieję, że będą nas często odwiedzać, rozbudzać swoją ciekawość i poznawać nowych książkowych przyjaciół.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji wspólnego, bibliotecznego święta.

Biblioteka Walentynkowo - Randka z książką

Co roku  w naszej bibliotece obchodzone są

14 LUTEGO - WALENTYNKI -   ŚWIĘTO MIŁOŚCI I PRZYJAŹNI

ØW tym dniu zapraszamy do kącika wróżb, cytatów, wierszy i książek o tematyce szczęścia, przyjaźni, miłości.

ØTo dobre miejsce do wybrania wierszyka, czy ciekawej myśli na walentynkową karteczkę, którą podaruje Ci biblioteka.

ØTu dowiesz się kim był św. Walenty i poznasz przysłowia i sentencje o miłości, szczęściu, przyjaźni.

ØWeź udział w konkursie polegającym na połączeniu romantycznych, literackich postaci z utworami ,konkursie na zabawną kartkę walentynkową.

ØRandka w ciemno z książką - wypożyczenia walentynkowych książek - niespodzianek.

ØSłodka niespodzianka z walentynką dla wypożyczających.

ØLoteria walentynowa, w której każdy los wygrywa.

ØW odświętnej , walentynkowej scenerii można będzie zrobić zdjęcie z przyjaciółką, przyjacielem od serca.

ØBędzie głośne czytanie dla przedszkolaków o przyjaźni i miłości.

ØZapraszamy - nie tylko w walentynki - do biblioteki na przetestowanie nowych gier stolikowych zakupionych z funduszy pozyskanych z wcześniejszego kiermaszu i loterii.

Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy!

BIBLIOTEKA PRZED ŚWIĘTAMI

Tak jak co roku biblioteka szkolna zapewniła czytelnikom wiele atrakcji w przedświątecznym czasie. W pięknie udekorowanej bibliotece można było obejrzeć wystawę książek o tematyce świątecznej, zakupić dla siebie lub bliskich książkę  na świątecznym  kiermaszu, wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Za zebrane pieniądze (350zł) kupiliśmy książki, które wzbogacą nasz księgozbiór m.in. dla miłośników rysowania - z serii „Jak rysować?” oraz „Akademia rysowania”. Systematycznie uzupełniamy elementy wystroju naszej biblioteki oraz kupujemy drobiazgi na następny kiermasz.

Biblioteczne Mikołajki były bardzo udane. Czytelnicy mogli poszukać między książkami mikołajkowej zakładki z cukierkiem, można było rozwiązać krzyżówkę, rebus, pokolorować obrazek, zrobić sobie wesołe zdjęcie. Mieliśmy wielu mikołajowych gości. Szczególnie miło wspominamy  grupy pięknie przebranych przedszkolaków, którym w tym dniu mikołajkowe opowieści czytały uczennice z kl. 6c Aleksandra Grzęska i Aurelia Kleban, a dzieci na pamiątkę spotkania otrzymały okolicznościową pieczątkę.

Biblioteczny Mikołaj stara się nie zapominać o grzecznych pracownikach szkoły, którzy często nam pomagają.

Był to mile spędzony czas, pełen radości i uśmiechu.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w kiermaszu,

 loterii i Mikołajkach

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

W szkole ,czas świąt bogaty jest w wiele inicjatyw i akcji charytatywnych, w które co roku włącza się biblioteka m.in. w zbiórkę ,,Dobrych monet”, akcję ,,Zrób coś dobrego”, czy WOŚP.

Z okazji

Świąt

Życzymy

Całej Społeczności Szkolnej ,

Rodzicom oraz Wszystkim Sympatykom

Zdrowia, radości i książkowych przyjemności!

Pracownicy Biblioteki Szkolnej

 

Nagrody w konkursie "Wczoraj i dziś - potrzebny Miś" rozdane

Wczoraj i dziś – potrzebny Miś!

mis 2023

 

 

Wieczorek literacki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotoryi

plakat w sz 2023

 

Wyobrażam sobie

konkurs okladka ksiazki

 

Święto Biblioteki


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
, obchodzony jest od 1999r. Celem akcji jest zwrócenie uwagi naogromna rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań.W tym roku pod hasłem: „Tu kwitnie Wyobraźnia”.

O akcji w naszej szkole informowały liczne plakaty i ogłoszenia.

Biblioteka szkolna świętowała 25 października 2023r. Zorganizowała wystawy: „O książce kilka razy naj…”, „Historia książki i pisma”, „Książki starsze od Waszych Dziadków”, konkursy, zabawy oraz loterię, z której uzyskane pieniądze (305zł) zostaną przeznaczone na zakup gier stolikowych  do biblioteki. Uczennice z klasy 6c Aurelia Kleban i Aleksandra Grzęska czytały bajki  przedszkolakom, były też zagadki i drobne prezenty. Nieocenioną asystentką biblioteki szkolnej, która stale pomaga we wszelkich działaniach jest Karina Wankiewicz z klasy 8a.Uczennice z klasy 7c: Hanna Biedak, Łucja Burak, Amelia Staryś, Kaja Kozłowska, Jagoda Gajzler przygotowały kolorowe stopki prowadzące do biblioteki oraz częstowały czytelników zakładką z cukierkiem. Bajkowe stroje były mile widziane. Dzieci chętnie malowały i rysowały na długich kolorowankach.

Zabawy i konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, były dużą frajdą i przeżyciem dla wszystkich licznie przybyłych uczestników. Była to okazja do przypomnienia wszystkim naszych ulubionych bajkowych bohaterów.

Wszyscy uczestnicy konkursów i zabaw otrzymali słodkie nagrody sponsorowane przez naszą szkołę.

Uczniom, rodzicom i wychowawcom serdecznie dziękujemy za piękne przygotowanie czytelników, udział w loterii i wspólne świętowanie!

Przypominamy, że wkrótce rozstrzygnięcie konkursu ”Wyobrażam sobie” - na okładkę mojej przyszłej książki, a do 17 listopada trwa konkurs plastyczny "Wczoraj i dziś potrzebny Miś". Przewidziane ciekawe nagrody! Czekamy na Wasze prace!

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj568
Wczoraj786
Wizyt w tygodniu1354
Wizyt w miesiącu3165
Łącznie wizyt716383

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 Fundacja kultury 03

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.