Dzisiaj jest: 30 Listopad 2022    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Kiermasz taniej książki

kiermasz

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

26 listopada pod hasłem "Dzień Misia - przyjdź wypożycz książkę o Misiu" obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej. Została zorganizowana wystawa z książek gdzie w roli głównej był bohater dnia. Uczniowie chętnie wypożyczali książki i kolorowali przygotowane rysunki. Miś to kultowa zabawka na całym świecie. Bywa największym przyjacielem dziecka.

TAK ŚWIĘTOWAŁA SZKOLNA BIBLIOTEKA

Relacja fotograficzna:

Patriotycznie w bibliotece

Biblioteka szkolna włączyła się czynnie w obchody święta 11 listopada. Pomieszczenia zostały pięknie udekorowane w ozdoby i wystawy o tematyce patriotycznej. Młodsze dzieci kolorowały obrazki związane ze świętem i  przeprowadzane były pogadanki o tej tematyce.

W bibliotece zorganizowany został konkurs plastyczny dla kl. 4-6 pt. "11 listopada w kolorach bieli i czerwieni".

I MIEJSCE Hanna Jurczyk 6C
II MIEJSCE Kaja Kozłowska 6 C
III MIEJSCE Jagoda Gajzler 6C

Wyróżnienia: Marcelina Drabik 8D, Antonina Kupiec 8D, Majka Michalik 6C, Pola Wiśniewska 4C, Amelia Michalczewska 4 B.

GRATULUJEMY !

UWAGA KONKURS!

konk bibl pl 11 listopada v2

ŚWIĘTUJEMY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ!

Jak co roku w bibliotece szkolnej obchodzimy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który tym razem jest pod hasłem: „Czytanie dla pokoju”.

O obchodach święta można dowiedzieć się z plakatów na korytarzach i w bibliotece. Na drzwiach pracowni umieszczone zostały sentencje o czytaniu, bibliotece, pokoju na świecie. Wystawy książek czytanych przez naszych dziadków oraz wystawa zakładek jest do obejrzenia w czytelni.

Nieco historii:

W 1971 roku zainaugurowano działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) Stowarzyszenie zrzesza bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz wszystkich, którym bliskie są problemy bibliotekarstwa szkolnego. Celem głównym Stowarzyszenia jest rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach. Stowarzyszenie to zainicjowało w 1999 roku obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań.

Jak świętujemy w naszej szkole:

Uwaga uczniowie i nauczyciele !

Zadania dla klas 4-8 ( do wyboru):

- wymyśl i umieść na sztywnej kartce A3- 2 hasła promujące czytanie książek,

- zrób 2 zdjęcia „Przyłapani na czytaniu” (można wydrukować w bibliotece),

- dowiedz się jakie są ulubione książki Twojego wychowawcy (napisz na sztywnej kartce A4),

- zaprojektuj koszulkę promującą pokój na świecie, czytanie, bibliotekę.

Zadania dla klas 1-3 ( do wyboru):

- wykonaj laurkę lub prezent dla biblioteki,

- wykonaj wesołą zakładkę dla kolegi z zagranicy.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej
26 października  2022 r. (w środę ) na długich przerwach:
konkursy, mini krzyżówki, zabawy, wesołe zdjęcia
w przebraniu
i prezentacja prac klasowych.

Konkursy m.in. "Cukierek za odpowiedź"
pytania będą dotyczyły bajek i znanych Ci książek),

konkurs wiedzy o piśmie, książce bibliotece.

Przyjdź i sprawdź się! Zapraszamy!

Świętuj z nami!

NARODOWE CZYTANIE 2022

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się 3 września w Rynku miasta. Tym razem nauczyciele: Bogumiła Bachór, Beata Dąbrowska, Kajetan Kukla wraz z uczniami: Hanną Jankowską, Natalią Podsiadło z klasy 5c oraz Agatą Tomala z klasy 7b czytali "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza.

NCz 2022

NPRCz już w realizacji!

nprcz

1 procent 2022