Śledztwo w grze bibliotecznej "Zostań Detektywem" zakończone!

                 

OLechuCzechuiRusie

                           

Zagadka kryminalna

rozwiązana!  

W dniach 23 IV – 7 V na terenie naszej szkoły działało biuro detektywistyczne.
Zadaniem
śledczych było rozwiązanie zagadki kryminalnej i wskazanie sprawcy, który zniszczył książkę oraz jego ofiary – tytuł książki i jej autora. Detektywi otrzymali na wstępie Kartę Detektywa, na której zapisywali wyniki śledztwa, oraz przez kolejne dni odbierali Karty
z zadaniami. Rozwiązywali krzyżówki, rozszyfrowywali list sprawcy napisany odwróconym alfabetem, na podstawie fragmentów książek ustalali autora zniszczonej książki, odczytywali wyrazy zapisane alfabetem Morsea, przechodzili przez labirynt. Informacji poszukiwali
w
książkach, Internecie oraz katalogach alfabetycznym i rzeczowym. Ich działaniom towarzyszyły niemałe emocje – komu się uda, kto pierwszy rozwiąże zagadkę kryminalną.

W zabawie wzięło udział 78 uczniów. Dzięki wytrwałości, logicznemu myśleniu i umiejętności powiązania faktów, wielu detektywów wpadło na trop wielkiego przestępstwa i odkryło tożsamość ofiary i sprawcy.
Gratulujemy detektywom, którzy najlepiej wywiązali się z zadania:
1.Sofia Kolesnykowa i Krystyna Wynar kl. 2a Gimnazjum
2.Aleksandra Wróblewska kl. 6b
3.Emilia Futerhendler kl. 6b
4.Wiktoria Polańska kl. 6b
5.Oliwia Pastyrnak kl. 4b

6.Kasia Gawrońska kl. 5c
7.Kamila Kwiatkowska  kl. 4b

Gratulujemy także naszej najmłodszej uczestniczce Oli Grzęskiej z grupy przedszkolnej 0e, która przy niewielkiej pomocy mamy uzyskała niezły wynik.

Wymienieni uczestnicy otrzymają nagrody książkowe, dyplomy oraz Odznakę Detektywa.smok

1 5 procent 2025 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj165
Wczoraj252
Wizyt w tygodniu417
Wizyt w miesiącu10692
Łącznie wizyt885356

plakat czujesz niemoc

kampania dziecinstwo bez przemocy

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u

logo maly mistrz

 

logo maly mistrz 2
Teatr TVP

  Fundacja kultury 03

Szanowni Państwo! Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi. Mamy nadzieję, że strona pozwoli uzyskać Państwu jak najwięcej informacji oraz zachęci do odwiedzenia naszej szkoły ..
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.