Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł

W II semestrze roku szkolnego 2012/2013 szkoła nasza już po raz szósty przystąpiła do realizacji zadań związanych z Ogólnopolską Kampanią "Zachowaj Trzeżwy Umysł", która trwa od kwietnia do końca listopada 2013 r. Organizatorem akcji w mieście jest Urząd Miejski w Złotoryi, natomiast organizatorem ogólnopolskim jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Fundacja "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

Zadania kampanii 2013 r. realizowane w szkołach podstawowych odbywają się pod hasłem: NA TROPIE PIĘKNA! Hasło pomocnicze brzmi: Piękno miejsca, w którym mieszkamy.

Głównym zadaniem dzieci jest wyodrębnienie w swoim otoczeniu tego, co można określić jako piękne lub co może sprawić radość.

Kampania 2013 pozwala uczniom rozwijać zainteresowania i pasje, zachęca do współpracy z rówieśnikami i dorosłymi, uczy asretywności, rodzicom pomaga w budowaniu więzi emocjonalnej z dziećmi.

 

W ramach kampanii, uczniowie będą brać udział w konkursach profilaktyczno - edukacyjnych. 

1. Konkurs plastyczno - literacki "Na tropie piękna". Zadaniem uczestników jest narysowanie lub opisanie pięknego, niezwykłego miejsca w swojej okolicy. Może to być własne podwórko, park lub jezioro, czy też inne pomysły, które przyjdą uczniom do głowy.

2. Konkurs ulotkowy "Mały odkrywca". W ramach tego zadania uczniowie odpowiedzą na pięć pytań dotyczących polskich atrakcji turystycznych.

3. Konkurs dla klas "Nasza piękna okolica". Klasy lub grupy świetlicowe mają za zadanie wykonać cykl 10 zdjęć ilustrujących piękno swojej okolicy. Mimo, że konkurs zaczyna się jesienią, warto już wcześniej solidnie się do niego przygotować. Jak zwykle liczy się pomysł i sposób prezentacji.

 

 Zainteresowanie uczniów różnymi dziedzinami wiedzy, odkrywanie wspólnie z rówieśnikami tajemnic świata pomoże im znaleźć swoje miejsce w otaczającej rzeczywistości i zwiększyć poczucie własnej wartości. Nie można pominąć współpracy z rodzicami - pomoc rodzicom w budowaniu więzi emocjonalnej z dziećmi może uchronić uczniów przed poszukiwaniem oparcia w grupie rówieśniczej preferującej styl życia zagrażający zdrowiu.

Dobrym sposobem promocji profilaktyki wśród dzieci, rodziców i członków społeczności lokalnej jest włączanie różnego rodzaju imprez pod szyld "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Tak też będzie działo się w naszej szkole. Planujemy zorganizowanie happeningu z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa oraz akcji "Bezpieczne wakacje".

Więcej informacji można znaleźć na www.TrzezwyUmysl.pl l

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj6
Wczoraj316
Wizyt w tygodniu6
Wizyt w miesiącu6994
Łącznie wizyt738978

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 Fundacja kultury 03

Szanowni Państwo! Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi. Mamy nadzieję, że strona pozwoli uzyskać Państwu jak najwięcej informacji oraz zachęci do odwiedzenia naszej szkoły ..
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.