"Zdrowo na sportowo"

12 czerwca 2013r. na boiskach Zespołu Otwartych Stref Sportowo – Rekreacyjnych przy ulicy Lubelskiej odbyła się Spartakiada oddziałów przedszkolnych SP 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi - pod hasłem - "Zdrowo na sportowo". Głównym celem zawodów było integrowanie grup przedszkolnych, propagowanie aktywnego, zdrowego stylu spędzania wolnego czasu, bezpiecznych zabaw na powietrzu oraz zachęcanie dzieci i ich rodziców do aktywności ruchowej.

W spartakiadzie wzięły udział wszystkie oddziały przedszkolne 0A, 0B, 0C, 0D i 0E - reprezentowane przez 6 przedstawicieli z każdej z grup. Organizatorem były przedszkolaki i panie wychowawczynie oddziału 0E. Pomysłodawcą wszystkich konkurencji i główną prowadzącą była pani Beata Dąbrowska, której pomagała pani Halina Jeżak - instruktor zajęć korekcyjnych.
Bardzo dzielnie wspierała nas grupa uczniów ( wybitnych sportowców ) ze złotoryjskiego Liceum im. Jana Pawła II.

W czasie trwania spartakiady poszczególne grupy obowiązywał określony strój- każdy oddział miał koszulki w innym kolorze oraz okrzyk, hasło lub piosenkę propagujące aktywność ruchową i zdrową rywalizację.
Nad przebiegiem zabaw i konkursów czuwali nauczyciele grup przedszkolnych oraz rodzice, którzy przyszli zobaczyć swoje pociechy.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie. W trakcie rozgrywania poszczególnych konkurencji preferowaliśmy zasadę - wolniej, ale dokładniej. Walczących wspierały przedszkolaki i ich rodzice, siedzący na trybunach. Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia konkurencja - bieg wokół boiska. Kiedy wybrani przedstawiciele grup zbliżali się do mety, emocje kibiców sięgały szczytu.

Po zakończonej spartakiadzie uczestnikom wręczono nagrody, dyplomy i podziękowania. Ta część nie udałaby się na pewno, gdyby nie życzliwi przedszkolu sponsorzy. Dzięki nim dzieci dostały słodycze, napoje, (było bardzo, bardzo gorąco!)i sprzęt sportowy.
Za wsparcie Spartakiady ”Zdrowo-na sportowo”Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Brodatego w Złotoryi
Dziękujemy :

• Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. H. Brodatego
  • Pracownikom Euro - Banku S.A w Złotoryi
  • Państwu J.Z. Pokrywkom właścicielom Hurtowni Ogólnospożywczej ”Jolanta”
  • Pani Agnieszce Stańczyk właścicielce Przedsiębiorstwa Handlowego „Nastolatka”
  • Panu Pawłowi Okręglickiemu właścicielowi Sklepu Sportowego „Meta”
  • Pani Halinie Jeżak
  • Rodzicom, a szczególnie państwu: Podsiadło, Gągorowskim, Rabendom