AKTYWNA POWTÓRKA PRZED HUMANEM

W ramach innowacji pedagogicznej „Aktywna powtórka” uczniowie kl. 8b opracowali i wykonali karty edukacyjne do wszystkich omawianych na lekcjach j. polskiego (kl.7-8) lektur obowiązkowych. To praktyczna pomoc dydaktyczna, dzięki której uczniowie mają posegregowane notatki do każdego utworu.

Lekturownik to doskonały sposób na powtórki przed egzaminem ósmoklasisty. Uczniowie zgromadzili przygotowane pod nadzorem nauczyciela (p. Renaty Fuchs) notatki o autorze lektury, czasie powstania, gatunku i rodzaju utworu literackiego, bohaterach, motywach. Wszystkie informacje umieścili na kartach – fiszkach w formie pytań i odpowiedzi.

Teraz na lekcjach języka polskiego odpytują się wzajemnie, ćwiczą uważność, budowanie rzeczowych wypowiedzi, logiczne myślenie, a przy tym dobrze się bawią.