Warsztaty geologiczne

4 czerwca 2014r. uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach geologicznych prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Dzieci pracowały w grupach. Na pierwszym stanowisku „Po co gotujemy skały", zapoznały się z mikroskamieniałościami, budującymi skały wapienne i kredowe. Na drugim stanowisku „Czy można przejść suchą stopą z Afryki do Ameryki?" dowiedziały się jaki był układ kontynentów w przeszłości. Na kolejnym „Dlaczego wybuchają wulkany?"- uczestnicy zajęć poznali mechanizm wybuchu wulkanów oraz jakie skały pochodzenia wulkanicznego można znaleźć w Polsce.
Wszyscy świetnie się bawili lepiąc z masy solnej miniaturę wulkanu. Byliśmy także na wycieczce na „Wilczej Górze", podziwialiśmy różę wulkaniczną.
Warsztaty zakończyły się pokazem wybuchu wulkanu Jagielloniusa.

1 5 procent 2025 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj488
Wczoraj771
Wizyt w tygodniu1713
Wizyt w miesiącu2962
Łącznie wizyt1019271

CEQ Prep FULL 2025 26 RGB

plakat czujesz niemoc

kampania dziecinstwo bez przemocy

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u

logo maly mistrz

 

logo maly mistrz 2
Teatr TVP

  Fundacja kultury 03

Szanowni Państwo! Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi. Mamy nadzieję, że strona pozwoli uzyskać Państwu jak najwięcej informacji oraz zachęci do odwiedzenia naszej szkoły ..
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.