Wycieczka klasy 5a i 5b

Zamek Książ, Palmiarnia w Lubiechowie i ExploraPark - Park Nauki i Techniki to cel wycieczki, na którą 24 października 2014 r. wybrali się uczniowie klasy 5a i 5b. W ExploraParku dzieci wzięły udział w lekcji „Matematyka w przyrodzie" a także badały, poszukiwały i odkrywały – dzięki stworzonym warunkom do interaktywnej edukacji. Taka lekcja pokazała, że nauka i technika są integralną częścią codzienności. O tym, że wycieczka bardzo się spodobała i zostawiła miłe wrażenia, mogą świadczyć wypowiedzi uczniów:

• Podobało mi się na Zamku Książ, gdzie pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał nam o rodzinie tam mieszkającej. Niewiarygodne, że na jednego członka rodziny przypadało aż sześćdziesięciu służących. (Wiktoria Marczak)

• Na wycieczce najbardziej podobały mi się piękne sale na Zamku Książ. Palmiarnia zachwyciła mnie bogactwem unikatowej flory tropikalnej. Ale najciekawszą częścią wycieczki był ExploraPark. (Oliwia Boguś)

• W ExploraParku było tyle zabawek! Zupełnie jak na matematycznym placu zabaw! Bardzo podobała mi się ta wycieczka. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tam pojadę. (Zosia Łukjanczuk)

• Najbardziej spodobał mi się ExploraPark. Mogłem dowiedzieć się dużo nowych, interesujących rzeczy o matematyce. Bawiłem się w mądre, interesujące gry, łamigłówki i zagadki.(Jakub Kocyła)

• Gdy weszłam do wnętrza zamku, poczułam się jak księżniczka! Czerwony dywan był jak droga do sławy, a bogata sala zielona pobudziła moją wyobraźnię – miło byłoby napić się tam herbatki- jak w dużym zielonym ogrodzie...(Emilia Wiącek)

• Najbardziej podobał mi się ExploraPark. Było tam dużo matematycznych zabawek, które były bardzo skomplikowane. Razem z Maksem układaliśmy tunel z klocków
i nam się udało! ( Maciek Hasiuk)

• Explorapark miał wiele logicznych gier, w których była ukryta matematyka.
Pani, która prowadziła zajęcia pokazała, że licząc spirale szyszek i słonecznika można odkryć matematykę w przyrodzie - ciąg liczb Fibonacciego. Pokazała, dlaczego pszczoły składają miód w plastrach o sześciokątnych przekrojach
i wszystkie mają taka samą wielkość. (Wiktor Mularczyk)

• Najbardziej w pamięci utkwiła mi Palmiarnia. Zobaczyłem wiele roślin o których istnieniu nie miałem pojęcia.(Marcel Mroczkowski)

• Myślę, że z klasą 5a nawiązaliśmy bardzo dobry kontakt, coraz lepiej się poznajemy. Następna wycieczka naszych klas tez na pewno będzie tak udana!
( Zuzia Wasilewicz)