Eksperymentów w IIIC- ciąg dalszy

e1

Kolejne zajęcia z cyklu "Eksperymenty w IIIC zaczęliśmy od pomiarów drogi i czasu. Trochę wykorzystaliśmy to, czego nauczyliśmy się na lekcjach. Dzieci wiedzą już w jakich jednostkach możemy mierzyć czas i drogę. Mamy również urządzenia do pomiaru tych wielkości - metrówki i stopery w takiej ilości, że wystarczy dla każdej grupy.

Grupy składały się z trzech osób - trzeba było iść i biec, mierzyć czas i zapisywać wyniki. Każdy miał swoje zadanie.
Następnie dzieci samodzielnie przeniosły uzyskane wyniki z tabelek na wykresy. Było to bardzo trudne zadanie, ale jak widać na zdjęciu, niektórym udało się je wykonać w określonym czasie i bez pomocy nauczyciela.

e2