Get Adobe Flash player

II Międzynarodowe Rozgrywki Sportowe

W dniu 2 czerwca 2015r. odbyły się II Międzynarodowe Rozgrywki Sportowe w ramach współpracy szkół partnerskich Grundschule Pulsnitz i SP nr 3 w Złotoryi.

W rozgrywkach wzięli udział uczniowie klas III i IV. Podczas zmagań rywalizowano w następujących konkurencjach: biegi przełajowe, „rzucanka siatkarska”, gra w „Dwa Ognie”.

W biegach przełajowych uczniowie klas III mieli do pokonania dystans 600m, zaś ich koledzy z klas IV 1000m. Biegi rozegrano na Stadionie Miejskim. Wśród dziewcząt klas III zwyciężyła Monika Mikołajczyk (SP 3 Złotoryja), drugie miejsce zajęła Wiktoria Polańska (SP 3 Złotoryja), trzecie Jasmin Korch (Pulsnitz). Chłopcy klas III: 1. Marcel Górecki (SP 3 Złotoryja), 2. Moritz Jürgel (Pulsnitz), 3. Konrad Längert (Pulsnitz). Dziewczęta klas IV: 1. Paulina Gogulska (SP 3 Złotoryja), 2. Natasza Madyda (SP 3 Złotoryja), 3. Wiktoria Kabzińska (SP 3 Złotoryja). Chłopcy klas IV: 1. Florian Korch (Pulsnitz), 2. Kornel Hanysz (SP 3 Złotoryja), 3. Florian Roch (Pulsnitz).

W “rzucance siatkarskiej” klas III, przeprowadzonej na Strefie Otwartych Boisk Rekreacyjno – Sportowych przy ul. Lubelskiej, zwyciężyła drużyna ze Złotoryi, jednak w klasach IV górą była ekipa gości. W grze w „Dwa Ognie” ponownie lepsza okazała się drużyna z Niemiec.

W przerwie między konkurencjami na uczestników czekała niespodzianka – pokaz złotoryjskich akrobatów. Podopieczni Leszka i Tomasza Antonowicza, tegoroczni mistrzowie województwa, zaprezentowali swoje umiejętności budząc podziw wśród uczniów i nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół.

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj38
Wczoraj101
Wizyt w tygodniu870
Wizyt w miesiącu346
Łącznie wizyt535351

ztz


szpd 

animus

fundacja kghm

uodo

reaguj masz prawo
Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.