Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 26 Wrzesień 2023    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Podręcznikowy zawrót głowy

Początek roku szkolnego w bibliotekach szkół podstawowych to bardzo gorący okres. Już pod koniec sierpnia rozpoczyna się proces włączania podręczników dotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, tzw. darmowych podręczników do księgozbioru biblioteki szkolnej. Jest to proces złożony, czaso i pracochłonny.

Pierwszym jego etapem jest wniesienie, w tym roku 50 paczek z podręcznikami, do biblioteki szkolnej na pierwszym piętrze. Drugim jest ich rozpakowanie i posegregowanie na poszczególne poziomy klas, a później na przedmioty. Kolejnym policzenie i sprawdzenie zgodności z fakturami. Następnie zaczyna się stricte bibliotekarska praca: oznaczenie każdego egzemplarza pieczątką biblioteki i numerem inwentarzowym. Po tych zabiegach technicznych podręczniki są kompletowane dla każdego ucznia i przygotowywane do wydania. W tym roku szkolnym nowe podręczniki otrzymali uczniowie klas I, IV oraz VII.

Dziękujemy za pomoc w przenoszeniu paczek z książkami niezawodnym Panom konserwatorom  i Paniom z obsługi szkoły w procesie rozpakowywania i selekcji podręczników. Dziękujemy również wychowawcom za pomoc przy odbiorze darmowych podręczników, choć w nazwie są DARMOWE to kosztują wiele uwagi, wysiłku, czasu i pracy.

Nauczyciele bibliotekarze

Narodowe Czytanie 2023

narodowe czytanie 2023 1

narodowe czytanie 2023 2

 

W tym roku w Narodowym Czytaniu - 09.09.2023r. naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Aleksandra Grzęska kl. 6c
Hanna Biedak, Łucja Burak kl. 7c
Małgorzata Rak kl.8a
nauczyciele:
Elżbieta Adamowicz, Bogumiła Bachór, Beata Dąbrowska, Katarzyna Urbańczyk.

 

 

Wielki sukces w konkursie czytelniczym

5 czerwca 2023 roku w Miejskiej Bibliotece w Złotoryi odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Zagadki i tajemnice". Z naszej szkoły wzięło w nim udział troje uczniów. I MIEJSCE zajęła Wiktoria Strzelecka z klasy 7A , II miejsce Maciej Szmydyński z klasy 7A, III miejsce Hubert Węgierek z klasy 7B.

Uczestnicy konkursu musieli się wykazać znajomością dwóch książek: "Harry Potter i komnata tajemnic" oraz "Tajemnica szyfru Marabuta". Pytania były bardzo szczegółowe i trudne ale uczniowie wspaniale sobie poradzili - byli najlepsi.

Gratulujemy!

„Nic dwa razy się nie zdarza”- spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej

Uczniowie klasy 6C wraz z wychowawczynią przygotowali montaż słowno-muzyczny o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej, który odbył się 19 maja w bibliotece szkolnej.

Poetka jest patronką roku 2023, w którym przypada setna rocznica jej urodzin. Poezja Wisławy Szymborskiej charakteryzuje się lapidarną formą, w której znajduje się miejsce zarówno dla ironii i żartu, jak i dla refleksji nad światem i egzystencją człowieka. Dzięki tłumaczeniom na wiele języków jej wiersze znane są na całym świecie.

Młodzież przygotowywała portrety poetki, kolaże, które tak uwielbiała, na podstawie wierszy, uczyła się ról i piosenek. Na spotkanie licznie przybyli rodzice, przygotowane zostało ciasto, kawa i herbata. Przybyłym gościom bardzo podobało się przedstawienie, były łzy wzruszenia, oklaski i okazja do wspólnych rozmów.

Biblioteczny Konkurs Poetycki rozstrzygnięty!

„W wierszach tylko i w kwiatach ten świat staje się inny, piękniejszy, mądrzejszy, lepszy"

                                                                                                                  Piotr Skrzynecki

Na konkurs ogłoszony przez bibliotekę szkolną „Tropimy szkolnych poetów” wpłynęło 37 prac. Komisja miała bardzo trudne zadanie. Zarówno różnorodna tematyka, ciekawe rymy oraz rysunki świadczą o dużym potencjale i możliwościach poetyckich i plastycznych naszych uczniów, co nas ogromnie cieszy.

Uczestnikom konkursu oraz Ich Opiekunom serdecznie gratulujemy!

Wszystkie wiersze postanowiliśmy przedstawić na wystawie, która znajduje się w holu I piętra - obok biblioteki.

Zachęcamy Wszystkich do spotkania z poezją!

Prace nagrodzone:

I m - Klara Gallas kl.1a

II m - Hanna Matuszak kl. 1a

III m - Kalina Górecka kl. 1a

Wyróżnienia: Zuzanna Synoś, Olaf Piwowarczyk, Alex Wróbel kl.1a

I m – Hanna Brogowska kl.2a

II m – Natasza Kozakiewicz kl 2a

III m – Nadia Pisarska, Sofija Prokopowicz kl.2a

Wyróżnienia: Hanna Włodarczyk, Alicja Wróblewska kl.2a

I m - Hanna Misaczek, Maksymilian Skirzewski, Lena Wachełka kl.3b

II m – Karina Jurczyk, Lena Rystwej kl.3b

III m – Emil Torończak , Laura Chojnacka kl.3b

Wyróżnienia: Julia Kolmer, Aleksandra Komarnicka, Karol Stelmach kl.3b, Natasza Jóźwiak kl.3a, Krystian Sęk kl. 4b

1w

  20230511 110649

Wiosna z poezją w bibliotece szkolnej

wiosna z poezja w bibliotece

 

Wieści z biblioteki

bibl 1

bibl 2

"Witajcie w naszej bajce" - pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Co roku, wyjątkową uroczystością w naszej bibliotece, jest przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników.

W czasie spotkania, uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. ”Piraci na Książkolandii” specjalnie przygotowane na pasowanie przez klasę IIIC pod kierunkiem Pani Anny Matogi. W trakcie przedstawienia młodzi artyści zabrali swoich młodszych kolegów i koleżanki w rejs do Książkolandii. Po drodze spotkali postacie z bajek i panny wodne, które opowiadały jak należy zachowywać się bibliotece. Znaleźli też skrzynie gdzie były książki, które prosiły „Nie pisz i nie rysuj, nie zaginaj rogów"...

Po skończonym rejsie Kapitan poprosił o przysięgę uczniów klas pierwszych. Kolorowe stroje, brawurowa gra młodych aktorów, śpiew, wesoła muzyka, taniec -  sprawiły że przedstawienie bardzo się podobało.

Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika każdego ucznia wielkim piórem. Każdy uczeń dostał w prezencie książkę, zakładkę i słodki podarunek. Uczniowie czterech klas 1A, 1B, 1C i 1D zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej zaś uczniowie klasy 1D byli pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor Danutę Boroch, która zaszczyciła nas swoją obecnością na uroczystości.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Na pamiątkę uczniowie otrzymali kolorowe zakładki i list do rodziców zachęcający do wspólnego, głośnego czytania.

Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się nowym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie zawsze są mile widziani, a pierwsze wypożyczenia książek na długo zostaną w pamięci dzieci.

 

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj14
Wczoraj527
Wizyt w tygodniu541
Wizyt w miesiącu9787
Łącznie wizyt654871

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 Fundacja kultury 03

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.