Get Adobe Flash player

Wiosna z poezją w bibliotece szkolnej


”Na piękno wiersza wystarczy otworzyć serce i myśli.

Poezja ma w sobie magię i siłę ogromną.

Jest człowiekiem w smutku i radości.”

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i „nauczania” poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

Pamiętajmy, że Rok 2023 jest Rokiem naszej noblistki - poetki Wisławy Szymborskiej - ”Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Udekorowana wiosennie biblioteka szkolna wita wiosnę spotkaniem z poezją oraz zachęca do przedstawienia swojej twórczości w konkursie „Tropimy szkolnych poetów”. Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej lub wysłać na adres: biblioteka sp3[@]op.pl. do końca kwietnia  2023r. Mile widziane ilustracje do utworów, można wykonać je komputerowo. Czekają na Was ciekawe nagrody! Wasz talent jest bezcenny!

Z okazji Światowego Dnia Poezji zachęcamy uczniów i nauczycieli do rozpoczynania  lekcji od czytania poezji, nie tylko w tym dniu! Wiersze są dostępne w pokoju nauczycielskim oraz bibliotece.

 „Żaden dzień się nie powtórzy,
Nie ma dwóch podobnych nocy,
Dwóch tych samych pocałunków,
Dwóch jednakich spojrzeń w oczy.”

                                                                        Wisława Szymborska

Życzymy, aby magia poezji była z Wami!

 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS 1. NA ROK SZKOLNY 2023/2024


Dyrektor szkoły informuje, że od 1 marca 2023 r. rozpoczyna się nabór wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego (dzieci 5-letnie i 6-letnie) oraz do klasy pierwszej (rocznik 2016).

W zakładce "Rekrutacja..." znajdują się Regulaminy i niezbędne dokumenty do wypełnienia celem przyjęcia dziecka do przedszkola lub szkoły.
 
Dokumenty można również pobrać w sekretariacie szkoły.

Składanie wniosków kończy się 20 marca 2023 r.

Dzień kolorowej skarpetki


Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Data Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa: wada genetyczna powodująca zespół Downa związana jest z występowaniem w 21. parze trzeciego chromosomu – stąd 21 marca. Natomiast kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa z powodu kształtu chromosomu.

Proszę zachęcić dzieci do tego, aby w tym dniu:

- założyły dwie różne skarpetki;

-przyniosły dwie skarpetki nie do pary, które w drodze powrotnej z kina możemy zawiesić na sznurku przy płocie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Jest to akcja Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Przedszkola "Dobry start".

Dołączmy do zabawy i pokażmy, że popieramy hasło "Każdy inny, wszyscy ważni".


IMG 20230316 WA0000

Konkurs - Henryk Brodaty i jego czasy

17 kwietnia 2023 r. odbędzie się konkurs historyczny: „Henryk Brodaty i jego czasy – w 785. rocznicę śmierci założyciela Złotoryi”. Zakres materiału obejmuje biografię piastowskiego księcia Śląska Henryka Brodatego oraz historię ziem polskich od 1165 r. do bitwy z Tatarami pod Legnicą w 1241 r.

Cele konkursu:

- upamiętnienie patrona szkoły,

- poznanie życiorysu i dokonań Henryka Brodatego na tle epoki,

- uświadomienie znaczenia nadania praw miejskich Złotoryi,

- budzenie zainteresowania historią regionalną,

- rozwijanie umiejętności pracy ze źródłami historycznymi, ikonografią, mapami.

Termin: 17 kwietnia 2023 r. (poniedziałek), godz. 14:35 - 15:20

Miejsce: SP 3 w Złotoryi, sala 36

pdfZakres materiału: Henryk Brodaty i jego czasy [materiał dostępny w PDF]

Kangur Matematyczny 2023

kangur matematyczny 2023

Irlandia w szkole


Fundacja kultury 04

 

Miło nam poinformować, że Nasza szkoła przystąpiła do projektu pod patronatem Fundacji Kultury Irlandzkiej. Założeniem tejże Fundacji jest wszechstronne promowanie kultury irlandzkiej w Polsce.

„Irlandia w szkole” jest autorskim projektem edukacyjnym, realizowanym nieprzerwanie na terenie całej Polski już od 2013 roku. Nasze lekcje języka angielskiego zostaną wzbogacone o konkursy, lekcje online a także dostarczane przez Fundację co miesiąc autentyczne materiały dotyczące Irlandii i jej kultury.

Pierwszym naszym działaniem będzie organizacja w szkole Dnia Św. Patryka 17 marca- Narodowego Święta Irlandii. Z tej okazji klasa 4a przygotowuje sklepik obok hali, przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Będzie tam również darmowa tekturowa fotobudka z podobizną św. Patryka.

Tego dnia, kto chce może założyć coś zielonego. Na 3 piętrze będzie konkurs - polegający na znalezieniu na korytarzu wydrukowanej zagadki dotyczącej tego święta, rozwiązania jej i przyjście do sali 312 po odbiór czekoladowej monety. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach i zdobywaniu w ciekawy sposób nowej wiedzy:)

 3872 dzien sw pat

Irlandia w szkole

The Voice of Our School :)


Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów kochających muzykę do wzięcia udziału w szkolnym konkursie wokalno - językowym. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach 'The Voice of our school - Kids' (klasy 0-III) oraz 'The Voice of Our School' (klasy IV-VIII). Konkurs składa się z dwóch etapów, w I etapie  - PRZESŁUCHANIA W CIEMNO - uczniowie przygotowują piosenkę w języku ojczystym (polskim lub ukraińskim), natomiast osoby zakwalifikowane do II etapu - BITWY - piosenkę w języku angielskim. Piosenkę można wykonać solo, w duecie lub w zespole przy podkładzie muzycznym, akompaniamencie instrumentu lub acappella. Wszystkie szczegóły w regulaminie konkursu!

Formularze zgłoszeń u Pani Rogulskiej (s.213), u P. Włodarczyk (s.304) lub do wydruku z regulaminu.

Czekamy z niecierpliwością na Wasze zgłoszenia - do 15 marca! :)
 

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj353
Wczoraj401
Wizyt w tygodniu1206
Wizyt w miesiącu7920
Łącznie wizyt607042

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo tdts logo color rgb

uodo

reaguj masz prawo

Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 Fundacja kultury 03

Szanowni Państwo! Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi. Mamy nadzieję, że strona pozwoli uzyskać Państwu jak najwięcej informacji oraz zachęci do odwiedzenia naszej szkoły ..
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.