Get Adobe Flash player

Niesamowita lekcja ze Skrzydlatą Ferajną

20 września klasy 4a i 5c miały przyjemność brać udział w żywej lekcji przyrody. Odwiedziły nas prawdziwe sowy:)

Dowiedzieliśmy się wiele interesujących i zaskakujących informacji na temat sów. Poznaliśmy sowie zwyczaje i ich anatomię – jak widzi i słyszy sowa, ciekawostki o ich piórach, a także sowie menu. Zapoznaliśmy się z katalogiem gatunków sów występujących w Polsce. Nauczyliśmy się co robić w przypadku znalezienia sowy… no i najważniejsze! Mieliśmy możliwość zobaczyć te niesamowite zwierzątka z bardzo, bardzo bliska, a nawet je pogłaskać! Jesteśmy pod wrażeniem tej niesamowitej pasji hodowli sów oraz innych ptaków, tak niedaleko naszej szkoły – w Radziechowie. Serdecznie dziękujemy Skrzydlatej Ferajnie za niesamowite spotkanie.

Skrzydlatą Ferajnę możemy obserwować na profilu na Facebooku oraz na Instagramie

https://www.facebook.com/Skrzydlata.Ferajna

https://www.instagram.com/skrzydlata.ferajna/

Spotkanie promujące książkę „Ocalić od zapomnienia"

17 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Połączeni dziedzictwem", odbyło się w naszej szkole spotkanie promujące wydanie książki „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” (zbiór wspomnień z czasów II wojny światowej i PRL-u). W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, bohaterowie wspomnień i ich autorzy, sponsorzy publikacji, a także lokalna społeczność. W ramach promocji książki uczniowie przedstawili wybrane fragmenty wspomnień. Poruszające opowieść ściskały za gardło. Potem autorom wspomnień wręczono autorskie egzemplarze publikacji.

Kolejnym etapem spotkania stały się rozmowy przy ciastku i kawie. Podczas dyskusji często pojawiało się poczucie żalu i winy, że gdy żyli nasi bliscy, to nie chcieliśmy lub nie potrafiliśmy ich słuchać. Powtarzały się też informacje o braku chęci lub odwagi wśród naszych dziadków do dzielenia się wspomnieniami. W PRL-u uczestnicy II wojny światowej byli zastraszeni. Nie opowiadali nawet swoim dzieciom o Katyniu, Wołyniu, zesłaniu na Sybir czy służbie w Armii Andersa.

Dzięki zrealizowanemu projektowi udało się „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” kilkadziesiąt wspomnień. Opublikowaliśmy 35 nowych relacji opracowanych przez uczniów oraz osoby dorosłe. Zamieściliśmy także 19 przedruków wspomnień mających związki z ziemią złotoryjską. W ten sposób powstał zbiór 54 wspomnień z czasów II wojny światowej i Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (liczący 234 strony i zawierający 239 ilustracji). Zakres chronologiczny zgromadzonych materiałów objął okres od lat 20. XX w. do lat 80. XX w.

Lokalna społeczność, rodziny udostępniające wspomnienia, wszyscy zainteresowani otrzymali bogato ilustrowaną publikację z licznymi odniesieniami do ziemi złotoryjskiej. Warto zagłębić się w te relacje i odbyć podróż pełną emocjonalnych obrazów. W ten sposób możemy spróbować uczestniczyć w życiu naszych przodków i zobaczyć ówczesny świat ich oczyma.

Organizatorami spotkania była Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej. Druk publikacji sfinansowały: Fundacja LSSE, Polska Strefa Inwestycji, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

W sekretariacie szkoły można nabyć książkę oraz odebrać jej autorski egzemplarz.

Dzień Kropki w klasie I „a”

15 września to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Jest to historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Książka odniosła niebywały sukces, stała się również inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Tego dnia, uczniowie klasy I „a” ubrani w stroje z elementami kropki, obejrzeli krótki film przedstawiający historię Vashti, rozmawiali o swoich talentach, mocnych stronach, bawili się przy muzyce, a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti stworzyli kolorowe kropkowe dzieła sztuki, którymi udekorowali klasę.

To był wspaniały dzień!

ZDROWY TRYB ŻYCIA – WYNIKI ANKIETY

Prezentujemy wyniki ankiety dotyczącej zdrowego trybu życia przeprowadzonej wśród uczniów SP3 w czerwcu 2022. Badanie zostało przygotowane przez uczestników projektu „Little Prince…” w ramach programu Erasmus+. Ankietowani uczniowie odpowiadali na pytania związane ze sposobem odżywiania, aktywnością fizyczną i uzależnieniem cyfrowym.

pdfPhysical activity - POLAND

pdfHealthy food - POLAND

pdfHealthy lifestyle - POLAND

ZMIANY W STATUCIE SZKOŁY

Dyrektor szkoły informuje, że w związku ze zmianami w prawie oświatowym w sprawie warunków zawieszania zajęć i przejścia na tryb online, zasad dożywiania uczniów w szkole oraz wprowadzenie obowiązku zatrudnienia w szkole psychologa i pedagoga specjalnego wprowadzone zostały nowe zapisy w Statucie Szkoły.

W dniu 15 września 2022 r. Rada Pedagogiczna uchwaliła ujednolicony tekst Statutu Szkoły, w którym uwzględniono ww. zmiany. Statut Szkoły znajduje się w zakładce "Dokumenty".

Rada Rodziców w porozumieniu z Radą Pedagogiczną SP3 uchwaliła nowy Program Wychowawczo - Profilaktyczny na rok szkolny 2022/2023, który również zamieszczony został w zakładce "Dokumenty".

Zapraszam do zapoznania się z nowymi dokumentami szkoły.

Twoje dane - Twoja sprawa

Twoje dane twoje sprawa

Promocja książki "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA"

Sama okladka 3d

17 września 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Złotoryi odbędzie się w godz. 10.00 - 12.00 promocja książki "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA (Zbiór wspomnień z czasów II wojny światowej i PRL-U)". Na spotkanie zostaną zaproszeni bohaterowie wspomnień i ich autorzy, sponsorzy publikacji, a także lokalna społeczność zainteresowana tematyką książki.

Powiat złotoryjski to konglomerat narodowościowy. Powojenne migracje ściągnęły tu ludzi szukających swojego miejsca na ziemi. Z inicjatywy nauczycieli młodzi ludzie postanowili zebrać wspomnienia o swoich przodkach, aby nie zaginęła historia rodzin. Tak powstała książka, która przedstawia losy rodzin i łączy pokolenia. Tematyka publikacji wplata się w hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa „Połączeni dziedzictwem”.

Staramy się, by czas nie zatarł wspomnień, zgodnie z mottem publikacji: "Najbliższa mi jest prawda, że póki nas ktoś pamięta, wciąż żyjemy. Wspomnij mnie..., choćby gdzieś w ciszy i potajemnie. Nie pozwól mi odejść''.

Organizatorami spotkania promującego książkę są Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej. Druk publikacji sfinansowały: Fundacja LSSE, Polska Strefa Inwestycji, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

https://edd.nid.pl/wydarzenia/promocja-ksiazki-ocalic-od-zapomnienia-zbior-wspomnien-z-czasow-ii-wojny-swaitowej-i-prl-u/

 Plakat EDD termin loga 1

Nauka języków online z Edoo.pl

Drodzy Rodzice,

z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego chcielibyśmy poinformować o tym, że nawiązaliśmy współpracę ze szkołą Edoo.pl, która już od kilkunastu lat zajmuje się prowadzeniem kursów językowych online i ma w swojej ofercie również kursy dla dzieci w formie miesięcznej i semestralnej.

Atuty szkoły to:
• indywidualnie ustalane terminy zajęć,
• nowoczesna platforma do nauki języka,
• możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim,
• przygotowanie ucznia do egzaminów ósmoklasisty i maturalnego.

Edoo.pl przygotowało dla naszej szkoły bardzo atrakcyjną ofertę, w ramach której mogą Państwo zapisać swoje pociechy na kurs ze zniżką 10% na pierwszy miesiąc jego trwania z wykorzystaniem kodu rabatowego SPLATO na https://edoo.pl/, wpisując go w komentarzu formularza.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego partnera i życzymy owocnego roku szkolnego!

1 procent 2022 

bip

Logowanie

Tłumacz

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
Wczoraj210
Wizyt w tygodniu12
Wizyt w miesiącu8205
Łącznie wizyt550527

telefon zaufania

edoo

szpd

animus

fundacja kghm

uodo

reaguj masz prawo
Fundacja Rosa
Stop zwolnieniom z WF-u
Teatr TVP

 

Szanowni Państwo! Serdecznie witamy na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi. Mamy nadzieję, że strona pozwoli uzyskać Państwu jak najwięcej informacji oraz zachęci do odwiedzenia naszej szkoły ..
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Henryka Brodatego w Złotoryi

tel. /76/ 878 35 74 fax. /76/ 743 70 75

Copyright © 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone.